metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
no wiesz... ~no wiesz... (Gość)28.05.2014 21:02

"Al-Bundy" napisał(a):


nie wiem skąd ten dziwny atak cytatowy raczej powinniśmy się cieszyć, że ktoś wkłada choć trochę wysiłku w to, żeby każdemu żyło się lepiej. Ja mam blisko 30 lat. Jestem wykształcony i cały czas staram się rozwijać moją wiedzę i umiejętności w Piotrkowie pracuję za niecałe 1000 zł na śmieciowej umowie i marzę o tej płacy z artykuły by chociaż założyć rodzinę to chyba niewielkie wymagania

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)27.05.2014 23:51

Cytuję:
Płaca minimalna musi funkcjonować - uważają związkowcy. No i powinna być wyższa. - O ile? Nie wiem, rozmowy trwają - powiedział rzecznik „Solidarności” Marek Lewandowski.


Taaaaa... bo związkowcy muszą jakoś uzasadnić potrzebę swojego istnienia. To ja panu rzecznikowi (czy rzecznik to taki wodnik, co stoi w rzece?) podpowiem: powinna wynosić dokładnie sto milionów. Wtedy wszyscy będą zadowoleni, a pewien Bolek będzie mógł ogłosić, że spełnił swoje obietnice.

Cytuję:
Płaca minimalna wynika z ustawy, to żadna łaska rządzących


Z ustaw różne rzeczy wynikają, na przykład takie, że marchewka to owoc. Wynika też dobitnie, że ustawy są pisane przez kretynów. Mnie to już nie śmieszy, mnie to przygnębia.

20


Lolek ~Lolek (Gość)27.05.2014 07:46

Nie wystarcza! 2000 netto na miesiąc tak! Praca na miejscu.

81


ddd ~ddd (Gość)27.05.2014 09:10

Płaca minimalna jest szkodliwa i zwiększa bezrobocie wśród ludzi młodych i słabo wykształconych.

74


gossc ~gossc (Gość)27.05.2014 09:21

Płaca minimalna jeżeliby wynosiła 2000zł netto to koszty jakie ponosiłby by pracodawca musiałby być o wiele niższe...obniżyć koszty dla pracodawców i podnieść płacę minimalną i wszyscy będą zadowoleni i nikt nie będzie szukał pracy za granicą

70


Lesina23 Lesina23ranga27.05.2014 09:30

heh czyli jednym słowem mamy podwyżkę na wszystkie artykuły o jakieś 10-20%?? ponieważ gdzieś trzeba wcisnąć tą podwyżkę (łącznie z większym podatkiem). Ja osobiście mógłbym zarabiać nawet 800zł ale wolał bym żeby było mnie stać na godne i wygodne życie. Jestem ciekaw kiedy ludzie pojmą że nie jest ważna najniższa krajowa tylko koszt życia. Razem z najniższą krajową rośnie koszt życia więc w praktyce nic się nie zmienia ponieważ po podwyżce pensji idą podwyżki cen.

80


4545454 ~4545454 (Gość)27.05.2014 09:37

"Lesina23" napisał(a):

Dokładnie masz rację ...u nas koszty życia są za duże odnośnie do naszych zarobków...za granica jest zupełnie inaczej..ludzie w Anglii teraz też wielkich kokosów nie zarabiają ale koszty życia są o wiele niższe ( ktoś zarabia 1200£ a u nas 1200zł to jest porównanie a jak pojdzie do sklepu i np. kupi buty w dobrym sklepie za 50£ a u nas musisz dać 300zł)

50


Zyga ~Zyga (Gość)27.05.2014 09:47

Jak bedzie rzadzic po i psl to tak bedzie placa nie bedzie rosla a jesli tak to wszystko pojdzie w gore bo podwyzszom podatki i tak nic to nie da ludzie obudzcie sie jesli chcecie zmian w polsce i zeby nam sie zylo lepiej bo jak bedzie rzadzic obecna ekipa to tak bedzie ludzie bedom wyjezdzac i co bedzie z polskom nie dajcie sie nabrac na ich obiecanki pokazali przez te 7 lat i co nic likwidacja polski nadal trwa a jesli chodzi place minimalna to powinna wynosic 2,5tys co najmniej i bez odciagania czyli netto.

11


gośc 21 ~gośc 21 (Gość)27.05.2014 11:07

Z jednej strony to dobrze ,ze ona jest bo mniej pracodawca nie moze zaplacic pracownikowi.Przewaznie odnosi sie to do osob z grupą.Znajac mojego pracodawce gdy by tej minimalnej granicy nie było to płacil by tyle ile on uwaza bo i tak jest urazony mówiac ,że żaden pracownik nie zarobil tyle i musi do kazdego dokladac .Taka jest prawda o naszych pracodawcach,Nie wszyscy tacy sa to wiem ale w tym kraju długo sie nic nie zmieni dopóki PO bedzie przy władzy bo to partia wyzyskiwaczy i aby im zyło sie lepiej

51


alf ~alf (Gość)27.05.2014 11:07

1731 zł brutto, czyli dla pracownika netto 1272,25 zł
Państwo w postaci podatku zabrało już 458,75zł + pracodawca musi oddać państwu 359,02zł co daje razem 817,77zł podatków.
2/3 pensji netto pracownika zabrało państwo to koszt uzyskania przychodu.
Tyle kosztuje praca w Polsce tyle idzie na utrzymanie biurwacji.
Dlaczego podatek od pracy nie może wynosić 5-10% ? 2000 zł brutto to 100-200zł podatku i nie potrzeba skarbówki i innej hołoty.
No tak ale kto by armię partyjną utrzymywał ?
Druga sprawa dlaczego rozmowy dotyczą pensji minimalnej, a nie płacy minimalnej za godzinę pracy ? Ustalmy minimalną stawkę za 11 godzinę pracy na poziomie 30zł brutto, czyli 20zł netto i po temacie.

71


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat