metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
ares1 ~ares1 (Gość)09.11.2013 07:12

"co2" napisał(a):
~co2
Co doprowadziło do upadku księdza - autorytetu?1. parcie na szkło2. brak skromności3. pycha4. próżność4. apetyt na zaszczyty5. kolaborowanie z elitami władzy miejskiej6. gwiazdorzenie7. wiara, że stał się autorytetem dla miasta*bo się boję nawet myśleć że coś więcej jeszcze


8. Wszystko razem :(((

00


nuncjusz ~nuncjusz (Gość)09.11.2013 13:48

Księdza od Panien Dominikanek episkopat teraz przeniesie na Dominikanę, żeby tam szerzył swoje teorie, zastępując Wesołowskiego i Gila.

00


zuzu ~zuzu (Gość)09.11.2013 20:20

moim zdaniem ksiądz Irek nie zasługuje na tak surową karę on chciał powiedzieć zupełnie coś innego niż mu wyszło ja wiem że dziwnie to brzmi ale on nigdy ni powiedział by czegoś takiego on jest spoko

01


Monterey ~Monterey (Gość)10.11.2013 00:18

To chyba dla nas wszystkich czas wielkiej próby. Dla księdza Ireneusza, dla nas, którzy
gromadziliśmy się na niedzielnej eucharystii, w miejscu, w którym każdy na swój sposób czuł się "u siebie". Ten "nasz" Kościół od czasów śp księdza Tadeusza Pecolta był, jest i mam nadzieję, że pozostanie miejscem, dla którego warto przejechać na drugi koniec miasta, nadłożyć drogi...
To także czas próby dla współpracowników księdza, jego przyjaciół, ale i czas próby dla jego oponentów, to także nie ulega wątpliwości szczególny czas dla całego polskiego kościoła. Nie da się ukryć, że i dla mnie osobiście.
Jak wielu z nas z trudem próbowałem doszukiwać się sensu tej nieszczęsnej wypowiedzi. I go nie znalazłem, bo go po prostu nie ma. Nie ukrywam, że poczułem zawód, nie tyle z powodu zaistnienia tej całej przykrej sytuacji związanej z wywiadem (jako efekt działania zamierzonego - bądź nie, manipulacji będącej częścią większej czy mniejszej prowokacji) co bardziej z powodu braku reakcji księdza w postaci próby wytłumaczenia tych słów, opisania kontekstu bądź ich wycofania. Niemniej chciałbym zaznaczyć, że tak jak w moim przekonaniu NIE MA ZGODY NA JAKĄKOLWIEK RELATYWIZACJĘ ZACHOWAŃ PEDOFILSKICH, TAK NIE MA ZGODY NA TAKIE TRAKTOWANIE CZŁOWIEKA, KTÓREGO MEDIA ŚCIGAJĄCE SIĘ W SŁUPKACH OGLĄDALNOŚCI, PRAKTYCZNIE Z MIEJSCA ELIMINUJĄ Z ŻYCIA SPOŁECZNEGO, BEZ ZASTANOWIENIA, BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI, BO TAKI JEST TREND, BO TAKIE JEST ZAPOTRZEBOWANIE.
A swoją drogą jestem przekonany, że wcześniej czy później poznamy CAŁĄ PRAWDĘ, skoro w sprawę zaangażowany jest autorytet poselski, prawda Pani Poseł ?

00


Monterey ~Monterey (Gość)10.11.2013 17:29

Oj coś mi się wydaje Pani Poseł, że to ksiądz Ireneusz i wspólnota Kościoła Panien Dominikanek, przejdą tę próbę zwycięsko, poobijani, rozbici, ale jednak zwycięsko.
A tak dla przypomnienia Pani Poseł:
Manipulacja - def.SJP, PWN: wykorzystywanie jakichś okoliczności, naginanie lub przeinaczanie faktów w celu udowodnienia swoich racji lub wpływania na cudze poglądy i zachowania.

00


piotrkowianka ~piotrkowianka (Gość)10.11.2013 18:58

Piotrków stracił wspniałego Księdza, drugiego juz takiego nie bedzie, ten człowiek był niezastapiony, no ale coz ...

00


wiki ~wiki (Gość)10.11.2013 21:57

Kurcze, jak łatwo można zniszczyć człowieka wyciągając z wypowiedzi to co wygodne w danym momencie. Czytałam fragmenty wypowiedzi księdza i powiem zszokowały mnie, przed chwilą przeczytałam cały wywiad i w kontekście całej rozmowy i zadanego pytania, uwazam że w wypowiedzi ksiedza nie ma nic oprócz oceny realiów. Bo takie realia dziś mamy i sytuacje o których Ksiądz zaznaczając, że są wyjątkami też.. Jedynie zdanie "to był wybór dziecka" nie podoba mi się, bo nawet jeśli to dorosły musi mieć kontrole nad soba i nie może takim "wyborom" ulegać Zdecydowanie nie!!!..

01


hanba ~hanba (Gość)11.11.2013 16:05

Niech ta pani z Tv, która go obraziła i zrujnowała mu życie przeprosi naszego wspaniałego duchownego i niech wycofa te oszczerstwa, jest to podłe co zrobiła, chcąc zyskać na medialności zamiast gasić ogień dolewała oliwy do ognia.HAŃBA I SKANDAL !Kto dołki pod kim kopie, ten sam w nie wpada.
KSIĄDZ IRENEUSZ JEST THE BEST na zawsze <3

10


kropek ~kropek (Gość)12.11.2013 08:23

Nie jestem zbulwersowany tym wywiadem w ogóle. Ksiądz nie mówi o pedofilii, mówi o przypadkach, które niestety, zdarzają się w tym dziwnym świecie. To, ze wie o nich, nie znaczy że przyszedł do spowiedzi pedofil i mu wszystko wyśpiewał. Może przyszła 12-14latka, totalnie zagubiona i powiedziała, co zrobiła. Że moze chciała, bo myślała, ze ktoś ją kocha. Że może zrobiła to bo czuła, ze tak należy a potem jednak okazało się, ze nie tędy droga... Oskarżanie Irka o pedofilie, tak jak robi to pani poseł, jest absurdalne. Media zrobiły z Niego potwora, nie znając prawdy, wyciągając kilka słów z kontekstu. Zniszczyliscie Go, pozbawiliście godności. Czemu nie było głosów przeciwko przez całe 7 lat gdy był rektorem u Panien? Żadnych podejrzeń, kompromitujacych artykułów, zdjęć. Ciekawy jestem co ma do powiedzenia "dziennikarka", która wywiad przeprowadzała - bo autoryzować można było tylko i wyłącznie wypowiedzi, nie pytania i tytuł tekstu. Zastanówcie się, w wywiadzie udzielonym w radiu nie odwołał ani jednego słowa, wiedział co mówi - bo chciał zwrócić uwagę na ten problem, na problem krzywdzenia dzieci. Podejrzane by było, gdyby zaczął się tłumaczyć, przekręcać, tłumaczyć. A On nie zmienił tego, o czym mówił. Ks.Irek taki jest, nie owija w bawełnę, nie zamiata wszystkiego pod dywan. Walczy o ludzi, kocha ich.
Nie jestem zwolennikiem koscioła, ksieża nie są dla mnie autorytetem. Ale dzięki Irkowi zacząłem chodzić do kościoła, zacząłem wierzyć, ze są na swiecie dobrzy ludzie. Jeszcze jedno - jako ojciec kilkulatków nie uważam, że ten wywiad jest bulwersujący. Zastanówcie się, dlaczego dopiero po 3 tygodniach zawrzało o nim w mediach, bo po 18 października nawet nikt o tym wywiadzie nie słyszał. Nawet ja.

10


Tymon ~Tymon (Gość)12.11.2013 12:25

Zgadzam się z "kropkiem" słowo w słowo.

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat