metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)15.06.2015 08:38

Z drugiej strony wiele osób ze wsi przeprowadza się do Piotrkowa, żeby mieć bliżej do pracy. Zakładają tu rodziny, rodzą się ich dzieci. Myślę, że rachunek się wyrównuje.

312


Piotr Piotrranga15.06.2015 13:45

Przemysł i miejsca pracy. Same nowe tynki i nawierzchnie ulic nie pomogą.
Piotrków przespał szansę na rozwój przemysłowy. Między innymi przez brak strefy na inwestycje ( o uregulowanej sytuacji prawnej czyli wykupionej przez miasto) i zadurzenie się w turystyczności miasta. Jak liczba mieszkańców spadnie do 6000 to może z turystów wyżyjemy.

120


powiernik powiernikranga15.06.2015 15:04

Za mało przemysłu, za dużo marketów w mieście, zły program rewitalizacji starówki, błędna polityka mająca na celu zasiedlanie starówki, brak wsparcia dla biznesu 24h na starówce, brak promocji miasta, brak produktu do promocji miasta, obojętność władz, elity i inteligencji miejskiej, obojętność mieszkańców miasta, brak aktywnych stowarzyszeń, minibusy, pozwolenia na wyburzanie kamienic, pozwolenia na budowę gniotów w miejscach reprezentacyjnych, brak zainteresowania niszczejącymi kamienicami jak Restauracja Europa czy Hotel Komfort (Dąbrowskiego), brak szkoły wyższej technicznej, brak współpracy z Piomą w celu kształcenia kadry na poziomie technikum, nie wykorzystywanie potencjału położenia geograficznego, zabawy w koalicje by tylko utrzymać stołek, brak częstych rozmów z mieszkańcami, brak chęci nawiązania współpracy ze znanymi piotrkowianami, jak np. p. Wołoszański, p. Lipnicka, brak aktywnej polityki poszukiwania inwestora krajowego, bądź zagranicznego, brak raportów z wyjazdów i rozmów z inwestorami........ dopiszcie co chcecie, wydaje mi się, że lista może być dłuższa

100


qwertyuiop ~qwertyuiop (Gość)15.06.2015 15:05

mieszkam w trójmieście od dwóch lat A też jestem zameldowany jeszcze w Piotrkowie

03


mom ~mom (Gość)15.06.2015 15:16

A bezrobocie od których danych jest naliczane ? ? ? .............. na 100% od danych GUS-u .........

40


mol molranga15.06.2015 18:43

Należy zmienić rząd dla którego ważniejsze jest wypłacanie żydom emerytur niż pomoc dla Polskiej rodziny.

102


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)15.06.2015 20:46

Ludzie migrują tam, gdzie warunki egzystencji są korzystniejsze. A warunki są odzwierciedleniem inteligencji, kompetencji, uczciwości, priorytetów i zaangażowania władz. A w dupokracji władze są takie, jakie sobie motłoch wybierze. Zależność prosta jak konstrukcja cepa.

80


Adamo ~Adamo (Gość)15.06.2015 08:12

Ja też jestem zameldowany w Piotrkowie a nie mieszkam tam od 1999 roku. Takich osób jest wiele. Mam mnóstwo znajomych. Do czego wracać w Piotrkowie?? Jakie są perspektywy? Tam tylko kościoły i emeryci

353


Przemek.. ~Przemek.. (Gość)17.06.2015 00:25

Niestety, ale to prawdziwy obraz Piotrkowa. Od kilku lat pracuję w Łodzi, a od 2 mieszkam. I niestety, przez najbliższe kilka, kilkanaście lat będę zmuszony w niej pozostać, ponieważ tu kupuję mieszkanie.
Z racji pracy, bywam często w innych rejonach kraju i przykro to mówić, ale czas w Piotrkowie się zatrzymał - brak spójnego pomysłu na rewitalizację miasta, stan ulic woła o pomstę, oferta kulturalna w mieście jest mizerna. I nie porównuję Piotrkowa do Krakowa, czy Wrocławia, ale do miast podobnej wielkości, jest naprawdę słabo. Przykre. Ale wystarczy zabrać osobę z zewnątrz na spacer po mieście i posłuchać opinii. Stare miasto - długa droga, zanim zacznie wyglądać jako atrakcja, rondo Sulejowskie - strach wjechać sprawnym autem, bo można je uszkodzić. Obwodnica - jest, ale we fragmentach. No, ale mamy oczyszczalnię za grubą kasę - może trzeba tam wozić gości?

50


tak ~tak (Gość)16.06.2015 22:57

"Ile osób naprawdę mieszka w Piotrkowie?", może jest to też ważne. Pytam się publicznie czy nie jest ważniejszym to co się obecnie dzieje w naszym mieście np. to, iż od 1 lipca 2015 r wzrastają aż o 50 % opłaty dla mieszkańców za odbiór tzw. śmieci. To jest SKANDAL. Dlaczego miasto nie powołuje własnej np. spółki która byłaby konkurencją do monopolistycznych zapędów obecnych firm zajmujących się odbiorem odpadów komunalnych - tylko podwyższa te opłaty???.

40


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat