metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.02.2023 19:14

Gdy był park przed remontem to alejkami dało się chodzić o każdej porze roku ja bym kogoś za to postawił przed sądem

91


Ja ~Ja (Gość)14.02.2023 19:41

Czego nie dotkną to spartola, stary wygląd parku był super

61


hghghghg ~hghghghg (Gość)14.02.2023 11:03

Za to powinien ktoś odpowiedzieć. Jak coś takiego można dopuścić do użytku?

210


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.02.2023 20:24

Tym parkiem na waszym miejscu martwił bym się najmniej

21


go?ć_mieszkaniec ~go?ć_mieszkaniec (Gość)14.02.2023 21:22

I po co ten cały hejt. Urzędnicy zadbali o mieszkańcow o nasze dobro. A wcale nie musieli. Patrząc na zdjęcia alejek widzę, że mamy jeden z większych parków wodnych no i kąpiele błotne i wszystko za darmo, dla mieszkańców. By żyło się lepiej. W nadchodzącym referendum "podziękujmy" za to naszemu Prezydentowi.

61


goœć_marek ~goœć_marek (Gość)14.02.2023 11:29

"Alejki zostały wykonane w oparciu o dokumentację, zgodnie z projektem w sposób prawidłowy."
Czy oni tam nie mają rozumu, żeby przewidzieć takie rzeczy? Za co biorą pieniądze? Czy lata edukacji inżynierskiej nie wystarczą, żeby zrozumieć, że po deszczu i śniegu zrobi się błoto> Nie dość, że zrobione byle jak, to jeszcze osoby odpowiedzialne mówią, że zostało wykonane w sposób prawidłowy, to jest czysta arogancja!

341


XD ~XD (Gość)14.02.2023 20:03

Jaki współczynnik filtracji oraz jakie uziarnienie posiada kruszywo wybrane do wypełnienia ścieżek? Ciężko uwierzyć, że umyślnie wybrano kruszywo o dużej zawartości pyłu/cząstek gliniastych, czyli po ludzku takie z którego robi się błoto. Szkoda, że na każdym etapie inwestycji (projekt, wykonanie, odbiór) nikt nie zwrócił na to uwagi - efekty każdy widzi. I niestety tak będzie ZAWSZE - brak tu odwodnienia i wyprofilowanych spadków, woda będzie schnąć tygodniami. Ale czego spodziewać się skoro nikt nie słucha kompetentnych ludzi.

140


bn ~bn (Gość)14.02.2023 22:42

W firmie prywatnej wszyscy odpowiedzialni za to partactwo już by szukali nowej pracy.

80


Ming ~Ming (Gość)14.02.2023 22:45

W Piotrkowie jak zwykle "nie da się".

70


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)14.02.2023 23:35

Cytuję:
Służby prezydenta podjęły działania, zmierzające do tego, aby stan alejek nieco poprawić, ale nie należy się spodziewać że będą one asfaltowe czy z kostki brukowej, bo przepisy na to nie pozwalają


Przepisy nie pozwalają utwardzić alejek? Ale jakie konkretnie przepisy? Miałem okazję być w różnych parkach i alejki asfaltowe lub z kostki były normą. Mam rozumieć, że mamy pierdylion "nieprzepisowych" parków w Polsce?

Cytuję:
Warto przypomnieć, że cała dokumentacja projektowa, w tym również materiał użyty do wykonania alejek, podlegał zaakceptowaniu przez konserwatora zabytków i musiał nawiązywać do historycznych alejek w parku. Nie można było tutaj wykonać alejek z nawierzchni asfaltowej czy kostki betonowej.


Jednym słowem pan konserwator zaakceptował... błoto?! A to w takim razie jakim cudem mamy ulice asfaltowe? Żaden konserwator nie zadbał, by na drogach zachować historyczne i zabytkowe "kocie łby", które w Polsce w epoce "przedasfaltowej" (asfalt to produkt ropopochodny) wykorzystywano do brukowania ulic? Na ulicy Dąbrowskiego mieliśmy piękny zabytkowy klinkier, a jednak konserwator zezwolił na jego usunięcie. A ta ulica akurat była w dobrym stanie.
No cóż, pierwszy raz się dowiaduję o zabytkowej wartości klepiska. No i przyznaję, że jestem pod dużym wrażeniem "wyjaśnienia" (na konkurs krasomówczy dać to) tych działań, które zapewne zbyt pochopnie wziąłem za zwykłe brakoróbstwo.

100


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat