metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
VIP VIPranga14.07.2014 18:12

Ja się tylko martwię o jedno. Pokazano na zdjęciach (i w gazecie i w internecie) związanego chłopaka. Żeby zaraz nie znaleźli się "obrońcy", którzy (być może) będą chcieli odebrać chłopaka rodzicom..Już nie takie rzeczy się działy w tym kraju.
Część z Was pewnie nie ma dzieci (sądząc po komentarzach). Ale może to i lepiej. Nie dorośliście do tego. Tak fizycznie jak i psychicznie.
Jestem katolikiem. Mnie i mojej rodziny też nie omijają różne złe rzeczy. I po czasie okazuje się, że wszystko jest po coś. Wszystko ma swój sens i znaczenie. A potem stajemy się lepsi. Nie idealni, bo to niemożliwe, ale lepsi. a wierzę, że uda się zebrać wymaganą kwotę. Potem, że operacja i rehabilitacja się powiedzie. I wtedy ta rodzina będzie najszczęśliwsza na świecie. :) Jeśli nie możecie pomóc finansowo, to chociaż się pomódlcie. NIC Was to nie kosztuje.
PS. W wielu komentarzach pojawia się nazwisko dr Chazana. A wiecie jeden z drugim dlaczego to dziecko urodziło się tak zdeformowane i z takimi wadami? Nie? To Wam powiem. Przez in vitro. Tak to było dziecko z probówki.

85


tutaj tutajranga14.07.2014 18:37

Ulżyło mi, taka kara za grzechy się należy.

16


Teresa101 ~Teresa101 (Gość)14.07.2014 19:16

Właśnie skończylam czytać książkę "Dziecięce koszmary" Lisy Gardner.
To powieść, fikcja literacka, ale opisane są dzieci takie jak Dawid.Gdy ją czytałam, myślalam, że to fantazja autorki, Niestety, jak widać są to przypadki realne.

40


podly czlowiek ~podly czlowiek (Gość)14.07.2014 21:16

Komentarze wskazujące "ostateczne rozwiązanie problemu" bardzo mnie ubawiły. Jak wasze dziecko złapie coś podobnego, nie wahajcie się nawet sekundy rozbić mu głowę łopatą. Co z tego, że to wasz syn, sąsiedzi zrobiliby tak samo (z nim oczywiście, nie ze swoim). Hipokryzja.

70


xx ~xx (Gość)14.07.2014 23:20

VIP - " Tak to było dziecko z probówki." Zlinczować tych wszystkich, którzy mają dzieci z probówki. VIP, dobrze mówię?

33


a ~a (Gość)15.07.2014 08:16

"VIP" napisał(a):


Na probówkę doktor Chazan wyraził zgodę? A na aborcję tego co się nie udało nie? W tym jednym aspekcie VIP mądrością nie zgrzeszyłeś. Pamiętaj, że ploty robią ludziom krzywdę ... jednak nie tym winnym ale tym uczciwym. A dzieci i bez probówki rodzą się ciężko chore, martwe i powołane do życia w uczciwym akcie miłości. Za komuny wszyscy kasę brali za aborcję - dobrze im się żyło - niewielu od tego się odcinało bo wierzyli. Dzisiaj wszyscy pobożni bo i tak prawo zakazuje aborcji. Myślałby kto jakie wierzące wszystkie doktory. Taka moda ...

52


VIP VIPranga15.07.2014 09:07

Do wszystkich, którzy piszą o in vitro. Poczytajcie ile zarodków zostaje "odrzuconych" przy wyborze tego jednego. Poczytajcie też co znaczy słowo "odrzucone". Potem porozmawiamy. Druga rzecz. Sprawdzcie jaki procent dzieci z in vitro rodzi się z bardzo poważnymi wadami. Oczywiście bardzo współczuję rodzinom, które nie mogą mieć dzieci, ale in vitro nie jest rozwiązaniem. Są inne metody.
A teraz do następnej grupy piszącej o aborcji. Dawniej też byłem taki. Ciało kobiety jej wybór. A teraz do rzeczy. Zobaczcie jak wygląda dziecko od 1 tygodnia ciąży do końca. A potem zobaczcie (tylko dla ludzi o mocnych nerwach) zdjęcia abortowanych dzieci..I powiedz jeden z drugim czy jesteś za aborcją. Przecież te dzieci są cięte na kawałki!! Dosłownie! Jest tyle możliwości jak nie chcesz dziecka. Można zostawić w szpitalu, można zanieść do okna życia. Możecie też obejrzeć sobie film. Chociażby "October Baby". Potem porozmawiamy i zobaczymy czy choć część z Was nie zmieni zdania na temat in vitro i aborcji. Pozdrawiam

16


Piotrkowianin Piotrkowianinranga15.07.2014 09:50

"VIP" napisał(a):
Oczywiście bardzo współczuję rodzinom, które nie mogą mieć dzieci, ale in vitro nie jest rozwiązaniem. Są inne metody.

Np. jakie? Poprosić o pomoc sąsiada?

42


Mama autystyka ~Mama autystyka (Gość)21.07.2014 21:22

Czy ktoś z piszących i komentujących ma dziecko niepełnosprawne ? . Autyzm nie ujawnia się od razu , nie widać tego jak Zespołu Downa . Nie macie zielonego pojęcia bo sami się z tym nie zmagacie .Poza tym w każdej chwili kazdy z Was , z Waszych dzieci na skutek jakiegokolwiek zdarzenia moze stać się osobą chorą . Litości !!!!!!!!!!!!!!!!!

160


tutaj tutajranga21.07.2014 23:28

Pisałam już: dla mnie mocno zastanawiającym jest to, że te same osoby (ten sam przedział społeczeństwa), jest za "karą" śmierci, co za zakazem aborcji.
Dla mnie problem jest rozwiązywalny w pięć sekund: Należy natychmiast opracować metodę bezbolesnego i beztraumatycznego wyjęcia płodu z brzucha matki, która tego płodu nie chce. Na przykład - w trzecim miesiącu po zapłodnieniu. Następnie - wyżywienie i ustabilizowanie go do sytuacji, kiedy jest w stanie podjąć samodzielnie funkcje życiowe.
Odżywienie i przeprowadzenie do chwili adopcji.
PROSTE?
WYKONAĆ!

17


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat