metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
solar ~solar (Gość)22.08.2013 01:00

"tutaj" napisał(a):
Tak. Jaruzelski wygrał jednym głosem. Bo Jaruzelski to był Jaruzelski. A toto se może wygrać 2/3 głosów i tak pozostanie tym, kim jest.
Współczuję jego, chojniakowskim dzieciatorom. Bo tu nawet nie padnie sformułowanie: "Konrad Wallenrod". Nawet nie dlatego, że młódź nie zna utworu; w dobrych domach każą dzieciom czytać, co trzeba. W dobrych domach dzieciatornia, zachęcona, czyta sama z siebie. Wiem, bo bywam w dobrych domach. Tam się, panie Chojniak, po kątach walają jakieś Jasienice, Faulknery, Jakieś Tagore się trafi, że o Grassie nie wspomnę ani o Hellerze. Nikt nie pomyśli o panie Ch., jak o Konradzie.
Czy intelekt załatwi siłę? Mój Ty Panie, pewnie nie. W bezpośrednim starciu na pewno nie. Chamstwo zwykle zwycięża. Ale - pozostawione samo sobie - chamstwo jest bezsilne. Jest jak małpa, która znalazła maszynę do pisania.
Tak mi Pana brakuje, Panie Lem. Tak mi Pana brakuje, Panie Mrożek.
cytat

Pytanie; czy ktoś chce być Konradem Wallenrodem?,dla takich jak ,,tutaj,,nie warto.Nie wynika to z braku heroizmu czy chęci ale z asertywności w stosunku do pewnej miernoty społecznej żądnej zemsty.

00


luca ~luca (Gość)22.08.2013 01:08

"tutaj" napisał(a):
Zaraz. Chojniak nie jest pracodawcą żadnego człowieka, któremu nie płaci z własnego portfela. Powierzono mu portfel, z którego rozdaje, jak mu się podoba. A to jest nasz portfel, z czego rozzuchwalony cezar nie zdaje sobie sprawy.
Jest cudny, uśmiechnięty; przytula koggo woli, innych oprychuje; nienagannie skrojony garnitur i dzieci w katolickiej szkole, która to szkoła wywala natychmiast tak zwane: trudne dzieci, na przykład z ADHD. Uczyłam jedno z takich wywalonych dzieci. Świetny chłopak o niezwykłej wiedzy. Tyle - że trochę uszkodzony. Nadpobudliwy. Trzeba było trochę więcej uwagi. Ale - skąd tu nagle w katolickiej szkole uwaga?

No tak ,najlepiej KOMUNO WRÓĆ!!! A to się niektórym marzy!Dostaniemy po 2000zł i będzie znowu ,,czy się stoi czy się leży 2000 się należy,, to nic, że jeden haruje a drugi się obija ale po równo będzie i w mundurki nas znowu ubiorą.

00


Leo ~Leo (Gość)22.08.2013 01:16

"A.-M." napisał(a):
Przecież na lany teraz tonami "asfalt wyborczy" mało kto się nabierze.

No to oczy widzę ci szwankują,ja od dawna obserwuję remontowane ulice,a może z pamięcią coś teges hm? bo wiesz ogólnie ludzie krótką pamięć mają zwłaszcza jak nie chcą pamiętać.

00


zyggi ~zyggi (Gość)22.08.2013 01:25

"Dlaczego-zaglosuje-na-tak" napisał(a):
Stanowiskowe uzależnienie członków Rady Miejskiej należących do koalicyjnej grupy prezydenta, wyczerpuje znamiona skorumpowania, skutkuje dysfunkcyjnością nie pozwalającą na racjonalne i obiektywne wykonywanie powierzonego mandatu społecznego
* Nepotyzm, prywata i arogancja władzy dokumentowana zatrudnianiem „swoich”
* zagraniczne wojaże na koszt podatnika nie przekładające się na efekty gospodarcze, budują obraz władzy pozostającej poza wszelką kontrolą społeczną
* Działanie na szkodę małej i średniej przedsiębiorczości
* Brak perspektyw życiowych w mieście i bezrobocie. Brak miejsc w żłobkach i przedszkolach skutkuje ucieczką z miasta młodego pokolenia. Marazm i stagnacja nie buduje perspektywy przyszłości.
* Przerzucanie kosztów miasta na barki obywatela skutkujące drastycznymi podwyżkami cen wody i ścieków, a także innych opłat w tym czynszów za najem mieszkań
* Wielomilionowe zadłużenie zagrożeniem dla płynności finansowej miasta
* Marnotrawienie finansowych środków publicznych zarówno własnych, jak i pozyskanych z UE na realizację nietrafnych inwestycji
* Drastyczny wzrost wydatków bieżących to obraz władzy zjadającej własny ogon.
Zadaniem władzy samorządowej jest tworzenie warunków do normalnego funkcjonowania, na miarę potrzeb cywilizacyjnych z perspektywą rozwoju pokoleń, a nie kadencyjnej krótkowzroczności.

A gdzie ty byłeś człowieku jak rządził Pol a później Matusewicz? Dlaczego tamtych nie rozliczasz? A...już wiem,dlatego,że wtedy nic w mieście się nie działo,co widać choćby na fotografiach z tamtych lat,więc nie masz nawet z czego ich rozliczać.Pomawiać bardzo łatwo,trudno o dowody.Mam zaufanie do Prezydenta,mieszka tutaj i chce jak najlepiej dla miasta,dlatego NIE IDĘ NA REFERENDUM.

00


ula ~ula (Gość)22.08.2013 01:35

"Bobik" napisał(a):
Urzędnicy też pewnie pójdą na referendum.Zasuwają,a dostają grosze.

No niejeden chciałby mieć te,,grosze,,

00


Ona ~Ona (Gość)22.08.2013 01:44

"97300" napisał(a):
Przecież te warchoły nawet do pięt Chojniaka nie dorastają! To nawet nie są leszcze, to płotki. Stop komunie!
cytat

STOP PIO!,STOP KOMUNIE!,która wyniszczyła nas przez dziesięciolecia.Jestem rodowitą PIOtrkowianką i mówię; NIE DLA REFERENDUM!

00


ares1 ~ares1 (Gość)22.08.2013 08:18

"Ona" napisał(a):
Jestem rodowitą PIOtrkowianką i mówię; NIE DLA REFERENDUM!


I co to wnosi?

00


Ona ~Ona (Gość)22.08.2013 16:51

"ares1" napisał(a):

I co to wnosi?
cytat

Dla Ciebie może nic,a dla mnie wiele.A Tobie co daje szydzenie z innych? satysfakcję może?

00


justi 13 ~justi 13 (Gość)22.08.2013 23:47

Jak czytam te na siłę wymyślone ,,argumenty"przeciw prezydentowi to wyrażnie widać totalny brak szacunku dla inteligencji czytelnika.To oburzające.Mamy BARDZO dobrego prezydenta.NIE IDZIEMY NA REFERENDUM!

00


justi 13 ~justi 13 (Gość)22.08.2013 23:53

Ależ kochani organizatorzy referendum podzielą się miastem swoją kasą i będziemy mieli raj ha ha ha!

Cytuję:

Cytuję:

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat