W Piotrkowie nie milkną echa kolejnego już protestu kupców z targowiska przy ulicy Targowej. Do porozumienia między handlującymi a Urzędem Miasta i Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta nadal nie doszło. Ale do sprawy odniósł się na antenie Radia Strefa FM dyrektor ZDiUM-u.
Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest rozwiązaniem systemowym wspomagającym przekwalifikowanie i aktualizację wiedzy oraz umiejętności pracodawców i pracowników. Głównym celem KFS jest zapobieganie utracie zatrudnienia przez osoby pracujące, z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie kwalifikacji własnych, jak i zatrudnionych osób. Pracodawca może otrzymać środki KFS na sfinansowanie 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika, lub 100% kosztów kształcenia ustawicznego, w przypadku mikroprzedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Kupcy handlujący na piotrkowskich targowiskach ponownie protestowali przeciwko wzrostowi opłat za prowadzenie handlu. Handlarze zebrali się przy budynku hali targowej. Przygotowali specjalne pismo ze swoimi postulatami, które podpisało 70 osób oraz symboliczną taczkę dla prezydenta i dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
- Ktoś trafnie powiedział, że „rower to tak, jakby przypiąć skrzydła do stóp”. To jest ten wiatr we włosach, ta frajda z jazdy, ze zwiedzania czy bliskości z naturą – przekonuje Michał Rosiak, założyciel i prezes Piotrkowskiej Grupy Rowerowej (PGR), z którym rozmawialiśmy o pasji do jednośladów, korzyści z takiej aktywności – również w dobie pandemii, a także o tym, gdzie warto pojechać i jak robić to bezpiecznie.
10 osób przystąpiło do prac porządkowych, dzięki którym na terenie miasta i gminy będzie schludniej. W ramach prac społecznie użytecznych każda z osób przepracuje na rzecz samorządu 40 godzin.
Ponad milion złotych - taką kwotę codziennie Powiatowy Urząd Pracy w Piotrkowie Trybunalskim realizuje w postaci przelewów na konta lokalnych przedsiębiorców, którzy ubiegają się o wsparcie w związku z pandemią koronawirusa.
Kupcy z miejskiego targowiska w Piotrkowie protestowali przed Urzędem Miasta przy Pasażu Rudowskiego. Kilkadziesiąt osób sprzeciwiało się w ten sposób podwyżkom cen, jakie miasto wprowadziło za możliwość prowadzenia sprzedaży na straganach.
Kleszcze to niewielkie pajęczaki występujące na terenie całej Europy. Najczęściej wybierane przez nie miejsca to skraj lasu, puszczy lub polany, a także miejskie parki i ogrody oraz ścieżki często użytkowane przez ludzi i zwierzęta. Ponieważ mogą przenosić choroby groźne zarówno dla nas, jak i dla naszych zwierząt domowych, warto się przed nimi zabezpieczać w odpowiedni sposób.
Własny dom to marzenie wielu ludzi. Do dyspozycji co prawda mamy wiele ogłoszeń, dzięki którym możemy kupić gotowy budynek i działkę, na której stoi, jednak mało kogo takie rozwiązanie satysfakcjonuje. Najchętniej wybieraną opcją jest budowa domu od podstaw. Trwa to oczywiście znacznie dłużej, niż kupno już stojącej budowli, jednak mamy wpływ niemal na wszystko - miejsce, w którym chcemy budynek postawić, rodzaj domu, specyficzne udogodnienia. Tak naprawdę tylko w tym przypadku będziemy zadowoleni z nowej inwestycji, gdyż sami ją zaprojektujemy. Jak zatem zbudować własny dom?
Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością i wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia. W internecie można znaleźć sklepy światowych marek, które często nie mają swoich stacjonarnych punktów sprzedaży w wybranych lokalizacjach. Sprzedaż internetowa jest więc jedyną możliwością trafienia do szerokiego grona klientów, którzy identyfikują się z wybraną marką i zależy im na zakupie produktów danej firmy. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakupy na odległość?