Jan Dziemdziora nie jest już przewodniczącym Rady Miasta w Piotrkowie. Radni nowej koalicji odwołali go ze stanowiska.
V Sesję Rady Powiatu Piotrkowskiego zdominowały sprawozdania przedstawione przez Komendanta Miejskiej Policji w Piotrkowie i Zastępcę Komendanta Miejskiej PSP w Piotrkowie dotyczące działalności tych jednostek na terenie powiatu w 2010 roku.
Rada Miasta Piotrkowa przyjęła budżet na 2011 rok. Za tegorocznym planem dochodów i wydatków głosowało dwunastu radnych.
Oświadczają, że nie chcą stanowisk, nie chcą władzy, chcą wspólnie ratować Piotrków, który znalazł się w dramatycznej sytuacji. Lokalne Prawo i Sprawiedliwość kolejny raz deklaruje chęć wspierania - w trosce o miasto - dobrych inicjatyw w Radzie Miasta.
W planowanym budżecie Piotrkowa na 2011 rok nie ma pieniędzy na nowe mieszkania komunalne. Na pytania radnego Adama Gaika podczas posiedzenia połączonych komisji problemowych Rady Miasta odpowiadał Dariusz Cłapa z piotrkowskiego magistratu.
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radni odrzucili projekty uchwał, na mocy których prezydent przyznawać miał od nowego roku nagrody za wysokie wyniki sportowe piotrkowskim sportowcom i trenerom.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta powrócił temat ulicy Górniczej. W wywołał go przewodniczący Jan Dziemdziora, którego o interwencję poprosili właściciele 470 garaży zlokalizowanych przy Górniczej.
Godna pochwały i dumą napawająca (głównie prezydenta) była postawa radnych klubu "Razem dla Piotrkowa", którzy jak lwy bronili prezydenckiego wynagrodzenia przed obniżeniem.
Lokalne struktury PiS podjęły decyzję. Według Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie gwarancję stabilnego zarządzania miastem zapewni koalicja radnych prezydenta Chojniaka wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej w piotrkowskiej Radzie Miasta.
11.900 zlotych brutto - tyle nadal będzie zarabiał starosta piotrkowski. Taką decyzję podjęli radni podczas piątkowej sesji Rady Powiatu.