Od początku roku fotoradar miejski, który jest w posiadaniu piotrkowskiej Straży Miejskiej był nieużywany. Nie pozwalała na to luka prawna. Na dniach sytuacja ulegnie zmianie.
Prawdopodobnie od przyszłego roku samorządy będą prowadzić tylko małe domy dziecka, przeznaczone maksymalnie dla 15 dzieci.
W Piotrkowie nadzwyczaj często obserwujemy, jak ulicami poruszają się “elki”. Na to nic już chyba nie poradzimy. Dobrze byłoby, gdyby szkoły nauki jazdy, korkując miasto, przy okazji przestrzegały przepisów. A wyraźnie widać, że nie wszyscy o nich pamiętają...
Wiadomo, że życie rowerzysty w Piotrkowie jest trudne. Ścieżek rowerowych jest niewiele, a w dodatku piesi traktują je jako doskonałe poszerzenie chodnika. Niestety również świadomość rowerowa nie jest u nas specjalnie rozwinięta. Wspólnie z Michałem Rosiakiem, prezesem Piotrkowskiej Grupy Rowerowej, wyszczególniliśmy 7 grzechów piotrkowskich rowerzystów. Komentator podkreśla, że przyczyną większości złych zachowań jest nieświadomość użytkowników dwóch kółek.
Straż Miejska wciąż nie może korzystać z przenośnego fotoradaru.
Wiosna zbliża się coraz większymi krokami. W zasadzie już teraz pogoda za oknem zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Przełom marca i kwietnia to również świetny okres, by odkurzyć szprychy swojego dwukołowca i pomknąć w nieznane. Tym bardziej, że już niebawem rowerzyści powinni mieć nowe przywileje. Znaczące zmiany w przepisach prawa o ruchu drogowych jednogłośnie przyjął już Sejm.
Urząd Miasta przypomina wszystkim prowadzącym działalność gospodarczą, że 15 marca mija termin składania obowiązkowych zbiorczych zestawień danych o wytworzonych odpadach za rok 2010.
Kierowcy nie muszą się obawiać fotoradarów, które “siały strach” na polskich ulicach. Od 1 stycznia Straż Miejska straciła bowiem możliwość korzystania z przenośnych urządzeń. A wszystko przez brak odpowiednich przepisów.