Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił 3 września konkurs na prowadzenie leczenia w poradni diabetologicznej. Konkurs ogłoszono dla obszaru Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.
"Dlaczego traktują nas jak ludzi drugiej kategorii? My też zasługujemy na regularną opiekę lekarską" - to słowa mieszkańców Sulejowa, którzy od połowy kwietnia w tamtejszej przychodni mogą liczyć na pomoc tylko jednego lekarza, który pracuje tylko na pół etatu. W dni, kiedy placówka jest zamknięta, jedynym rozwiązaniem dla chorego jest przyjechać do Piotrkowa.
Poradnia okulistyczna dla dzieci przy Rakowskiej w Piotrkowie będzie zamknięta. Już teraz młodzi pacjenci nie są przyjmowani ze względu na brak lekarza specjalisty.
Prawie 400 tysięcy złotych więcej (377 433,58 zł) niż w I półroczu tego roku Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przeznaczy na leczenie mieszkańców powiatów bełchatowskiego, tomaszowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego i opoczyńskiego.
Gruz pojawił się na klatce schodowej, ponieważ stanowiło to zagrożenie dla pacjentów i pracowników wejście zostało zabezpieczone taśmami. Na miejscu zdarzenia zjawili się wiceprezydent Piotrkowa, pracownicy Urzędu Miasta, a także komendant Straży Miejskiej.
Poradnia ogólna (POZ) tymczasowo pozostaje w budynku przy ul. Dmowskiego. Zarząd Powiatu Piotrkowskiego wprowadza - do końca tego roku - rozwiązanie, które ma zabezpieczyć potrzeby zadeklarowanych do POZ Przychodni nr 5 pacjentów. - Czas pracy poradni zostanie dopasowany do liczby osób, korzystających z pomocy lekarza rodzinnego - informuje nas przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.
W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na konsultacje psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne. Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w poniedziałek i dotyczyły między innymi zaburzeń komunikacji językowej.
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Autyzmu, który przypada 2 kwietnia, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkania konsultacyjne nauczycieli, rodziców dzieci autystycznych oraz rodziców dzieci, które nie posiadają diagnozy autyzmu, ale w codziennym funkcjonowaniu przejawiają: wyraźne deficyty w komunikacji werbalnej i niewerbalnej; nieumiejętność rozwijania i utrzymywania relacji z rówieśnikami właściwej dla poziomu rozwoju; ograniczone, powtarzalne wzorce zachowań, zainteresowań i aktywności.
Piotrków Trybunalski ponownie na ogólnopolskiej antenie telewizyjnej. Tym razem w programie „To jest temat” nadawanym na żywo w TVP INFO. Dziennikarze zajęli się chyba najgorętszym tematem ostatnich dni w naszym mieście, czyli przeprowadzką poradni lekarskiej z ul. Dmowskiego na Armii Krajowej.
Wydłużony czas pracy przychodni, które mają być czynne od 8 do 18, możliwość telefonicznej rejestracji wizyt, a także większa obsada lekarzy w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej to udogodnienia, jakie wkrótce obowiązywać mają w publicznej, piotrkowskiej opiece zdrowotnej. Najpierw jednak nastąpią istotne zmiany organizacyjne, które 2 lutego mają zatwierdzić radni Rady Powiatu.