Ta marka aut kojarzy się na ogół z luksusem, wygodą i dynamiką. W sobotę na płycie piotrkowskiego Rynku Trybunalskiego można podziwiać 50 takich samochodów. Do trybunalskiego grodu zawitali członkowie Jaguar Club Poland, którzy uczestniczą w Rajdzie 800-lecia Piotrkowa.
Trwa sezon studniówkowy, niektórzy uczniowie piotrkowskich szkół ten bal mają już za sobą, jeden z nich był jednak szczególny, w sobotę byli uczniowie piotrkowskiego "Chrobrego" wzięli udział w studniówce, której nie pozwolono im zorganizować w 1982 roku.
Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, a także rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk przyjechała do Piotrkowa, żeby spotkać się z pracownikami firmy Polanik, to właśnie młotem tej firmy pobiła wszystkie dotychczasowe rekordy, stając się jedną z największych gwiazd światowej lekkiej atletyki.
Na początku przyszłego roku w Piotrkowie zamieszka 7 rodzin polskiego pochodzenia. Przyjadą do nas z terenów należących kiedyś do ZSRR. Nowy dom nasi urzędnicy szykują rodakom na Starym Mieście i Podzamczu.
Zmaganiom sportowców, który wzięli udział w II Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Polanik Cup, przyglądał się Wojciech Nowicki, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w rzucie młotem.
Co najmniej kilkadziesiąt osób wzięło udział w piotrkowskiej edycji imprezy pod nazwą Holi Festival Poland, młodzi ludzie niemal przez cały dzień obrzucali się kolorowymi proszkami.
Wojciech Nowicki, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio w rzucie młotem, będzie gwiazdą II Ogólnopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego "Polanik Cup", który odbędzie się już w najbliższą niedzielę na piotrkowskim Stadionie Miejskim "Concordia".
82,29 m to nowy rekord świata w rzucie młotem kobiet. Wynik ten został osiągnięty przez Anitę Włodarczyk sprzętem piotrkowskiej firmy Polanik podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
Młodszym może trudno będzie w to uwierzyć, ale kiedyś w tym miejscu spędzało się wakacje. W wielu wspomnieniach to najlepsze wakacje w życiu. Czy lata świetności sulejowskiej Polanki mogą powrócić?
Podobno mydło wszystko myje, nawet uszy i szyję. Nie wszyscy jednak bierzemy sobie słowa piosenki z dzieciństwa do serca, co szczególnie da się odczuć latem. W autobusie, pociągu, w urzędzie, w pracy, w skrajnych przypadkach na ulicy, czasem trzeba wstrzymywać oddech. Dlaczego tak wielu z nas wciąż żyje zgodnie z zasadą „częste mycie skraca życie”?