To będzie pracowity rok w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Które oddziały przejdą remont?
W 2018 roku żaden pacjent fizycznie nie zaatakował piotrkowskich ratowników medycznych, takich przypadków niestety nie brakowało w innych regionach Polski. Od 1 stycznia pracownicy i personel szpitalnych oddziałów ratunkowych mają być traktowani jak funkcjonariusze publiczni. Taki przywilej nadaje im nowelizacja ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Na czas świąt Bożego Narodzenia zmieni się rozkład jazdy autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie.
Płatne nadgodziny, podwyżki, zmiana wymogów przy przechodzeniu na emeryturę to tylko część propozycji MSWiA, które zawarte zostały w projekcie porozumienia przekazanego stronie społecznej. Ministerstwo podkreśla, że w każdej chwili jest gotowe podpisać porozumienie ze związkami zawodowymi.
W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Piotrkowie od 31 lipca do 10 sierpnia będzie przyjmował interesantów w godzinach 6.00 - 15.30.
Zamiast wyroku w zawieszeniu - tzw. klaps penitencjarny. Skazani za drobne przestępstwa mieliby na 15 dni trafić do więzienia. To nowy pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości.
Mimo doskonałej pogody, w Rynku Trybunalskim wciąż nie ma letnich ogródków gastronomicznych. Wszystko dlatego, że od zeszłego roku zaczął obowiązywać nowy plan zagospodarowania tego miejsca. Władze miasta podjęły bowiem decyzję m.in. o podobnym wyglądzie ogródków gastronomicznych. Ale nie tylko. Nowe zasady obowiązują także wystawców reklam i organizatorów imprez. Okazuje się, że właściciele lokali nie zdążyli się jeszcze przygotować do nowych przepisów.
- Sytuacja, która się tu wytworzyła nie sprzyja pracy. Szkoda, że nie mamy od roku komendanta. Nie wiem, czy jesteśmy za coś karani? - powiedział niedawno odchodzący na emeryturę bryg. Marek Skrobek, dowódca Jednostki Ratowiczniczo-Gaśniczej piotrkowskiej straży pożarnej. Nawiązał w ten sposób do zamieszania, jakie powstało po odejściu komendanta Włodzimierza Kapca.
Od stycznia każdy podatnik VAT jest zobowiązany do przekazywania informacji podatkowych w formie elektronicznej za pomocą jednolitych plików kontrolnych. Plik JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dotąd używali go tylko właściciele dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, teraz obowiązek został rozszerzony na każdego podatnika.
Jeden przelew składkowy zamiast trzech – a czasem nawet czterech – stał się faktem. W województwie łódzkim do 2 stycznia do godz. 8 prawie 2 tysiące płatników dokonało przelewów na indywidualny numer rachunku składkowego. W całym kraju składki na swoje konto przelało 34 tys. płatników. Wkrótce na salach obsługi klientów ZUS pojawią się doradcy płatników składek.