Mieszkańcy Piotrkowa nie będą mogli kupić alkoholu od godz. 23.00 do 6.00 rano. Tak zdecydowali miejscy radni. Nie byli jednomyślni.
Nie wszystkie Rady Osiedla w Piotrkowie wypowiedziały się czy chcą, by nocna sprzedaż alkoholu w punktach detalicznych została zakazana. Z kolei te, które przedstawiły swoje stanowisko władzom miasta, są podzielone. W środę podczas sesji radni wezmą pod głosowanie uchwały regulujące sprzedaż alkoholu na terenie Piotrkowa.
Nieczynne są sklepy i markety, ale chętnych na zakupy w Piotrkowie nie brakuje. Znacznie więcej osób niż zwykle pojawiło się na bazarze przy ul. Dmowskiego.
Sprzedawcy w wielu piotrkowskich sklepach nie pozwalają fotografować produktów, ich cen, a także skanować kodów kreskowych. Czy mają do tego prawo?
Pierwsze kary za złamanie przepisów dotyczących niedziel bez handlu w naszym regionie już nałożone. Inspektorzy z piotrkowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy podczas dwóch marcowych niehandlowych niedziel skontrolowali kilkadziesiąt punktów i wykryli pierwsze nieprawidłowości.
Jedni uważają, że wprowadzenie zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w Piotrkowie to świetny pomysł, który ograniczy zakłócanie ciszy nocnej na osiedlach, inni twierdzą, że nie tędy droga, a zakazy spowodują jedynie powstawanie melin, gdzie będzie można kupić nielegalny alkohol. O tym rozmawiano podczas środowego spotkania w Urzędzie Miasta.
Mieszkańcy ul. Kochanowskiego w Piotrkowie domagają się budowy parkingu, ale Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta nie ma na to pieniędzy. Jak twierdzą piotrkowianie, obecna organizacja ruchu naraża ich na mandaty za złe parkowanie.
Projekt uchwały zakazującej sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych chce przedstawić na kwietniowej sesji Rady Miasta prezydent Piotrkowa, Krzysztof Chojniak. Przeciwni temu pomysłowi są właściciele sklepów oraz posłanka PO, Elżbieta Radziszewska.
Piotrków Trybunalski jako pierwsze miasto w Polsce chce wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 22-6. Prezydent Krzysztof Chojniak przedstawi projekt uchwały w tej sprawie na kwietniowej sesji Rady Miasta.
Nieletni nie mogą korzystać już z usług solarium. 16 lutego 2018 roku weszła w życie ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Zgodnie z nowymi przepisami osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, nie będą mogły korzystać z usług solarium. To jednak nie jedyna nowość wprowadzona przez rząd. Zakazana jest także promocja i reklama usług solarium. Za niedostosowanie się do tych zasad, właściciel będzie musiał zapłacić karę, która może wynosić nawet do 50 000 zł.