W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o czasowym zamknięciu instytucji kultury, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 7 - 29 listopada.
Już w najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z 24 na 25 października przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3.00 na 2.00. Do czasu letniego wrócimy w marcu 2021 r.
W czwartek przy udziale unijnej komisarz ds. spójności i reform Elisy Ferreiry odbyła się w Brukseli ceremonia zamknięcia głównej części 18. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, podczas której podsumowano dwa pierwsze tygodnie wydarzenia oraz zapowiedziano jego trzecią część, poświęconą "zielonej Europie". W tym roku konferencja odbywa się w formule hybrydowej, głównie wirtualnie.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do elektronicznej formy kontaktu z Zakładem, jeśli jednak klient chce załatwić sprawę osobiście w placówce, może skorzystać z możliwości zarezerwowania wizyty, wybierając dogodny dla siebie dzień i godzinę spotkania. Wyjaśniamy, jak to zrobić.
Transport jest źródłem jednej czwartej emisji gazów cieplarnianych w UE - podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Samorządowiec jest sprawozdawcą opinii Komitetu Regionów ws. wyzwań dotyczących transportu publicznego w miastach i na obszarach metropolitalnych.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie, czyli popularna Budowlanka stawia na naukę kreatywności. Uczniowie już kolejny rok biorą udział w zajęciach organizowanych we współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Tematem tegorocznych jest "Malarskość filmu".
Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego. Jego obsługa będzie odbywać się w systemie teleinformatycznym ZUS.
Piątek to ostatni dzień dla wszystkich rolników na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe. W związku z tym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny pracy powiatowych biur, przyjmujących dokumenty - także tego w Piotrkowie. Wniosek można złożyć również elektronicznie.
Przed piątkowym szczytem UE prezydenci stolic państw Grupy Wyszehradzkiej zaapelowali w liście otwartym do szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela o bezpośrednie finansowanie z funduszy unijnych. Oznacza to pominięcie rządów w procedurze wdrażania środków UE.
Polskie miasta mogą starać się o pieniądze na rozwój systemów gospodarowania deszczówką. Do wzięcia jest 60 mln. Już od 29 czerwca samorządy będą mogły starać się o unijne dofinansowanie na projekty obejmujące m.in. budowę, rozbudowę lub remont sieci kanalizacji deszczowej oraz zbiorników wód opadowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także likwidację zasklepienia lub uszczelnienia gruntu przez stosowanie wzmocnień przepuszczalnych dla wody. Wszystko po to, by przeciwdziałać skutkom suszy i obniżać ryzyko powodziowe. Czy Piotrków Trybunalski ma szansę na pozyskanie pieniędzy z tej puli?