W związku z uroczystościami pogrzebowymi pary prezydenckiej, na wniosek Włodzimierza Fisiaka - Marszałka Województwa Łódzkiego, w niedzielę (18 kwietnia) Przewozy Regionalne uruchomią dwa dodatkowe pociągi relacji Łódź Fabryczna - Kraków.
W sobotniej katastrofie lotniczej zginęło m.in. piętnaścioro posłów i troje senatorów. Ich miejsca w ławach sejmowych podczas wtorkowego żałobnego posiedzenia Sejmu pozostały puste. O katastrofie i wielkiej stracie dla całego państwa rozmawiamy z posłem ziemi piotrkowskiej Arturem Ostrowskim.
„Wszedł do kościoła. Klęknął. Pomodlił się. Potem rozmawialiśmy o historii naszego sanktuarium, jego mamie, kiepskiej pogodzie. Nie poklepywaliśmy się po plecach, nie sililiśmy się na rozmowę. Ze względu na jego posturę miałem chwilowo wrażenie, że rozmawiam z własnym ojcem.
Aby uczcić pamięć ofiar smoleńskiej tragedii w Gorzkowicach na nadzwyczajnej sesji spotkali się dziś radni Rady Gminy.
Ojciec Zdzisław Jaśko - jezuita, rektor kościoła Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie zapowiada, że w najbliższy piątek przed Matką Bożą odprawiona zostanie msza święta. - Chcemy dać ludziom również czas na zadumę – dodaje.
W związku z tragedią w Smoleńsku i ogłoszeniem Żałoby Narodowej, już w dniu katastrofy, na wszystkich budynkach jednostek organizacyjnych powiatu piotrkowskiego wywieszono flagi z kirem.
Starosta Piotrkowski Stanisław Cubała na czele delegacji przedstawicieli uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Piotrkowski oraz organizacji kombatanckich jedzie w najbliższy czwartek do Warszawy.
- Pomimo żałoby narodowej, mieszkańcy Piotrkowa nie wywieszają flagi narodowej - mówi zbulwersowany mieszkaniec Piotrkowa.
Przybyli do Smoleńska, by oddać cześć swoim bliskim. Ponad 200 przedstawicieli rodzin katyńskich, w tym także z naszego regionu zebrało się w miejscu, w którym 70 lat wcześniej ponad cztery tysiące polskich oficerów zostało rozstrzelanych.
W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęły także osoby związane z naszym regionem.