Obowiązują trzy kolory: czerwony, pomarańczowy i zielony. To oznacza - jak mówią fachowcy - podział pilności. Z punktu widzenia niecierpliwego pacjenta ten ostatni jest najgorszy, może bowiem oznaczać czekanie na diagnozę nawet 4 godziny. Czerwony przyjmowany jest najszybciej, bo ten kolor oznacza zagrożenie życia.
Znamy już wyniki badań kolejnej próbki ciepłej wody z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Na początku lutego wykryto bakterie legionelli, co spowodowało wyłączenie pryszniców w placówce, a przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne zostały czasowo wstrzymane.
Termin składania rocznych zeznań podatkowych upływa ostatniego dnia kwietnia. Coraz więcej mieszkańców naszego regionu rozlicza się drogą elektroniczną, do czego zresztą namawiają sami urzędnicy. Są też inne udogodnienia.
Wstrzymano przyjęcia planowe i pobyty diagnostyczne pacjentów w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. W placówce nie działają prysznice. Jest to związane z wykryciem pałeczek legionelli w wodzie.
Pałeczki legionelli w wodzie wykryto w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Badania wykazały, że została przekroczona dopuszczalna liczba tych bakterii w wodzie.
- Dla Urzędu Miasta stanowisko starosty Stanisława Cubały jest, delikatnie mówiąc, niezrozumiałe - tak władze Piotrkowa odnoszą się do wypowiedzi starosty w sprawie zabezpieczenia opieki medycznej.
Każdy system społeczny na świecie musi być karmiony odpowiednią ideologią. Jest to rzecz naturalna i zrozumiała. Nieszczęściem dla ludzi świata najemnej pracy (bez względu na formę zatrudnienia) jest to, że obecny system, siłą rzeczy kapitalistyczny, stoi na niewzruszonym fundamencie neoliberalizmu. Ideologia ta tkwi korzeniami w latach 60. ubiegłego wieku, a szczególny jej rozwój należy wiązać z prezydenturą Ronalda Reagana w USA oraz z pełnieniem funkcji premiera przez Margaret Thatcher w Wielkiej Brytanii.
Lenka Kowalczyk z Przygłowa to pierwsza mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która przyszła na świat w 2018 roku. Dziewczynka jest zdrowa, poród przebiegł bez powikłań. We wtorek szczęśliwi rodzice odebrali gratulacje od starosty, Stanisława Cubały.
„Nie nazywałbym tego konfliktem” – tak Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski ocenił trwającą debatę (wymianę pism i oświadczeń) między miastem, a powiatem w sprawie szpitala przy ul. Roosevelta.
Miliard złotych trafi jeszcze w grudniu na konta szpitali i placówek medycznych w Polsce, w tym do 27 z województwa łódzkiego. - Sfinansowanie nadwykonań z budżetu państwa jest wydarzeniem bez precedensu i jest możliwe dzięki dobrej sytuacji finansowej i współpracy ministra zdrowia, ministra rozwoju i finansów oraz Narodowego Funduszu Zdrowia – informuje nas przedstawiciel łódzkiego NFZ.