Najcenniejszym i najbardziej prestiżowym wyróżnieniem oraz formą docenienia i podziękowania dla przedsiębiorców z naszego regionu jest Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” przyznawana podmiotom prowadzącym działalność na terenie ziemi łódzkiej.
Dzięki cyfrowej platformie Opportunity Network klienci firmowi PKO Banku Polskiego zyskują możliwość nawiązywania relacji biznesowych z 35 tys. wyselekcjonowanych firm z 140 krajów. PKO BP wprowadził taką usługę jako jedyny bank w Polsce.
Przedsiębiorcy nauczyli się żyć z koronawirusem i lepiej oceniają swoją bieżącą sytuację ekonomiczną – wynika z badania Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP”. Mniej firm deklaruje też konieczność zwalniania pracowników.
W dzisiejszym biznesie liczy się kreatywność, szybkość i dążenie do realizacji celów. To sposób na osiągnięcie sukcesu. Nie byłoby to jednak możliwe bez dużej dawki wiedzy merytorycznej. To obecnie must-have. Publikacje naukowe dawno przestały być przeznaczone tylko dla grona naukowego. „Twardy” biznes czerpie z nauki. Wydawnictwa naukowe działają na rynku wraz z wydawnictwami komercyjnymi. Tendencję potwierdza Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne.
Dzięki współpracy z administracją publiczną i bankami polskie firmy coraz chętniej rozpoczynają działalność w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Są to rynki perspektywiczne, jednak wiele przedsiębiorstw nadal podchodzi do nich z obawą – podkreślali uczestnicy Forum Biznesu zorganizowanego w Warszawie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
W hotelu Andel`s w Łodzi odbyło się dwudniowe XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019, jedno z największych wydarzeń gospodarczych w Polsce.
Po raz dwunasty w Łodzi odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019. To właśnie w stolicy województwa (16-17 września), na styku dwóch kluczowych autostrad, spotkają się tysiące biznesmenów, przedsiębiorców i ekspertów z całej Europy. W ponad 30 panelach będą dyskutować nad perspektywami dla regionu, rozwojem gospodarczym kraju oraz możliwościami współpracy międzynarodowej.
Osoby zakładające własną firmę muszą na początku zmierzyć się z różnymi trudnościami, takimi jak nadmiar formalności (przygotowywanie dokumentacji i wizyty w urzędach). Do tego dochodzą kwestie natury prawnej oraz księgowość, o której pojęcie ma niewielu przedsiębiorców. Szukając zatem przyjaznych warunków do założenia własnego przedsiębiorstwa, warto wziąć pod uwagę tzw. inkubatory przedsiębiorczości.
Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Bełchatowa, by dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się osoby prowadzące własne firmy.