Advertisement

Żądają dymisji rektora

Strefa FM Poniedziałek, 18 września 2023120
Przedstawiciele piotrkowskiej Platformy Obywatelskiej są oburzeni treścią wystawy prezentowanej przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej. Chodzi o wystawę "Imperialne oblicze współczesnej Rosji. Państwo Putina".

Ładuję galerię...

Prezentacja została uroczyście otwarta w niedzielę (17 września), w kolejną rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Przedstawia ona historię Rosji, od czasów upadku ZSRR, przez lata 90-te, przełom wieków aż po czasy współczesne oraz wojnę na Ukrainie. Są też wątki dotyczące Polski, rządów Donalda Tuska oraz katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem.


W poniedziałek przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową dotyczącą wystawy prezentowanej przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej.


Obecni tam przedstawiciele PO zarzucali, że treści prezentowane na wystawie są kłamliwe, a taka wystawa nie powinna być eksponowana na terenie publicznej uczelni wyższej. Padły także zarzuty, że Akademia Piotrkowska służy do aktywnego uprawiania polityki w czasie trwania kampanii wyborczej.

Wystawa znajduje się na terenie Akademii Piotrkowskiej i jest ona typowo polityczna. To sytuacja bez precedensu, gdy w trakcie kampanii wyborczej wyższa uczelnia, która powinna być miejscem dyskusji, debaty, gdzie nie powinno uprawiać się polityki, aktywnie włącza się w kampanię polityczną. Apelujemy o przeniesienie tej wystawy z miejsca, które nie powinno temu służyć. Ponadto wystawa powinna być zweryfikowana, gdyż zawiera ona nieprawdziwe treści. Wzywamy rektora Akademii Piotrkowskiej do dymisji, bo to pan jest odpowiedzialny za to, co stało się tutaj. Ta wystawa jest haniebna! Powinien podać się pan do dymisji - mówi poseł Cezary Grabarczyk.

Z kolei Juliusz Wiernicki odniósł się do zorganizowanej miesiąc temu przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej konferencji prasowej, podczas której byli oni przeganiani przez pracownicę uczelni.

Gdy miesiąc temu organizowaliśmy w tym samym miejscu konferencję prasową, byliśmy przeganiani przez pracowników... PiS-u. Ale wtedy nie przyszło nam do głowy, by za publiczne pieniądze powstała tak polityczna wystawa na publicznej uczelni, która powinna służyć wszystkim. Chciałbym zadać kilka pytań: Za czyje pieniądze powstała ta wystawa? Dlaczego powstała na terenie uczelni publicznej? Kto na to pozwolił? - mówił Juliusz Wiernicki.

W podobnym tonie wypowiadała się także Małgorzata Pingot.

Trwa kampania kłamstwa i nienawiści. PiS zrobi wszystko, aby przykryć swoje afery innymi kłamliwymi wypowiedziami. Ta wystawa świadczy o tym, że posuną się do wszystkiego, aby zniszczyć uczciwych ludzi i nasz kraj. To oni idą w stronę Rosji. To jest ich macierz i chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, a wtedy będziemy najbliższej wschodu. Jestem zbulwersowana tym, co zostało tutaj umieszczone. Jest to skandal, panie rektorze, wstyd! - mówiła Małgorzata Pingot.- Tu nie ma o czym dyskutować. Tylko Koalicja Obywatelska gwarantuje wyrwanie z korzeniami "pisowskiej" propagandy z polskich uczelni wyższych - dodał Adrian Witczak.

O odniesienie się do stawianych przez przedstawicieli PO zarzutów zwróciliśmy się mailowo do rektora Akademii Piotrkowskiej. Czekamy na odpowiedź.

POLECAMY


Zainteresował temat?

11

21


Advertisement
Advertisement

Komentarze (120)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_franek ~goœć_franek (Gość)7 godzin temu, 10:39

Pani Pignot błyskawica na Rektora

01


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)przedwczoraj, 22:38

A mi to wisi kto i co powiesił przed tą akademią czy jak jej tam na imię. Jednak nie wisi mi to, że skoro jakiejś partyjce nie podoba się to, co wisi, to trzeba to wiszące zdjąć. A odkąd to jedna partyjka ma decydować co się wszystkim mieszkańcom miasta podoba, a co nie podoba? Jak wam się nie podoba, to nie patrzcie i nie zabraniajcie innym patrzeć!!! Rządzić to sobie możecie we własnych posiadłościach, a nie na ulicach Piotrkowa. A kyż!!!!

11


politolog ~politolog (Gość)przedwczoraj, 11:25

My Polacy mamy obowiązek przedstawiać prawdę to tych zbrodniach Putina. Musimy edukować młode pokolenia, aby w przyszłości były czujne za różne zagrożenia. Zło musi być zawsze piętnowane.

30


emeryt ~emeryt (Gość)przedwczoraj, 11:20

Barbarzyństwa Putina nikt nie "zakrzyczy". To dlatego zwolennicy RESETU są tak bardzo aktywni.

30


zestresowany ~zestresowany (Gość)3 dni temu, 23:01

Jacy oni są naiwni ci z PO. Liczą na amnezję Polaków w sprawie 8-letnich rządów PO-PSL. Oni nigdy nie mogą rządzić w Polsce. To są totalni nieudacznicy dbający tylko o własne portfele, bo dla Polaków piniędzy nie było i miało nigdy nie być.

31


politolog ~politolog (Gość)3 dni temu, 22:55

Polacy mają dobrą pamięć i pamiętają kto sprzyjał Niemcom i ulegał we wszystkim Rosjanom. Restet, tylko to bardziej porządkuje i potwierdza. Polacy głosują na PiS.

31


halinka ~halinka (Gość)19.09.2023 09:08

Pis=Drożyzna

2319


Doda ~Doda (Gość)22.09.2023 16:14

Ty posełku ponoć masz wyrok skazujący

22


Mania ~Mania (Gość)22.09.2023 15:03

????????????????????????słychać wycie

12


ja ~ja (Gość)21.09.2023 22:56

Donald Tusk, jest niestabilny emocjonalnie. "Jak sam przyznał, "dostaje furii", gdy słyszy słowa, że "może PiS jest zły, ale...".". Czy taki człowiek może pełnić ważne funkcje w 40 milionowym kraju w Polsce? Polską muszą rządzić ludzie wiarygodni, zapewniający Polakom bezpieczeństwo pod każdym względem.

52


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat