Łatanie w toku

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 16 lutego 202418
Piotrkowianie od wielu dni zwracają uwagę na liczne dziury w jezdniach, które znacznie utrudniają jazdę. Niektóre są naprawdę duże, a ryzyko uszkodzenia przez nie samochodu, nie mniejsze. Drogowcy ruszyli jednak w ostatnich dniach do pracy, więc ubytki powinny powoli być uzupełniane.

Ładuję galerię...

Urzędnicy miejscy podkreślają, że usuwanie ubytków w jezdniach w pierwszej kolejności prowadzone jest na głównych ulicach, po których porusza się komunikacja miejska. Następnie prace przeniosą się na mniejsze oraz osiedlowe uliczki.

Po każdym sezonie zimowym poprawiamy stan nawierzchni dróg. Ulice są regularnie monitorowane przez pracowników Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Zdiagnozowane ubytki - w miarę korzystnych warunków atmosferycznych - są usuwane - mówi Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM. - Nie zapominamy również m.in. o pracach na ulicach Granicznej, Scaleniowej, Podbratek, jednak ich postęp może być hamowany przez stojącą wodę lub nasiąknięty grunt, co utrudnia dostęp dla sprzętu i wydłuża czas naprawy. Duże znaczenie ma również dostępność masy bitumicznej, a ten jest ograniczony - dodaje.

Apelujemy zatem do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie, jakie ustawiane jest w rejonie prowadzonych prac drogowych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_obywatel ~go?ć_obywatel (Gość)16.02.2024 14:51

Zapraszamy drogowcow na Kasztanową również ;)

30


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)16.02.2024 13:51

Syzyfowa partanina za którą Piotrkowianie zapłacą w podatkach, a jakość prac jak zawsze tandetnie wykonana !!!

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat