- Unikanie wykrycia i próba przeniknięcia przez rejon kontrolowany przez nieprzyjaciela, a także prowadzenie działań pościgowych w terenie otwartym za uzbrojonymi i wyszkolonymi osobami to tylko niektóre z aspektów wspólnych ćwiczeń policjantów i żołnierzy – informuje oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej.
Pierwsza część ćwiczeń prowadzona była w warunkach nocnych, co w znacznej mierze utrudniało realizację nałożonych na funkcjonariuszy zadań. Policjanci Plutonu Wsparcia Taktycznego dysponowali sprzętem noktowizyjnym i termowizyjnym oraz sprzętem GPS, co znacznie podniosło sprawność i skuteczność policyjnych działań. Działający pełną parą sztab operacyjny na bieżąco zbierał meldunki od rozlokowanych w rejonie działań sił policyjnych. Pozwoliło to potwierdzić doniesienia o znajdujących się w pobliżu grupach uzbrojonych osób.
Kolejnym etapem było skierowanie do działań pościgowych około 70 policjantów III Kompanii Prewencji OPP w Łodzi. Po dotarciu nad ranem na miejsce, funkcjonariusze sprawnie przejęli funkcjonowanie sztabu operacyjnego i przystąpili do kontynuowania działań mających na celu zlokalizowanie i ujęcie żołnierzy.
- Policyjne ćwiczenia zakończyły się po 24 godzinach, natomiast żołnierze dalej kontynuowali realizację postawionych przed nimi celów szkoleniowych – dodaje rzecznik KWP w Łodzi. - W przedsięwzięciu szkoleniowym brali udział przedstawiciele Głównego Sztabu Policji oraz Szkoły Policji w Słupsku, którzy w charakterze obserwatorów przyglądali się działaniom instruktorów i policjantów OPP w Łodzi. Ćwiczenia były doskonałym sprawdzianem policyjnych procedur, taktyki działania i funkcjonalności sprzętu i wyposażenia znajdującego się w rękach polskiej policji. Umożliwiły po raz kolejny na wymianę doświadczeń pomiędzy żołnierzami z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego i policjantami Oddziału Prewencji Policji w Łodzi .