Advertisement
artykuł sponsorowany

Założenie sklepu internetowego: co jest ważne, a co nie do końca

Wtorek, 12 września 2023
Założenie sklepu internetowego to dzisiaj bułka z masłem. Ale założenie sklepu internetowego, który będzie odnosił sukcesy i zarabiał to już inna rzecz.

Początkujący najczęściej skupiają się na szczegółach, które na e-shop mają raczej mały wpływ. Przez to pomijają obszary, które są o wiele ważniejsze – całkowitą strategię, logistykę, efektywną reklamę. W tym artykule pokażemy co warto odpuścić podczas uruchamiania sklepu internetowego, a do czego włożyć maksimum energii.
Założenie sklepu internetowego: co jest ważne, a co nie do końca

Skup się na konwersji, nie na designie

 

Wielu początkujących strawi wiele godzin na ulepszaniu tego, jak ich e-shop będzie wyglądać – jaki kolor będzie miało menu, gdzie będzie umieszczone, jaki będzie kolor przycisków?

 

Tylko że design sklepu internetowego nie jest tym najważniejszym elementem, który zmienia odwiedzającego w kupującego. Wybierz podstawowy szablon. Może nie będzie tak ładny, jak sobie to wymarzyłeś. Na początek to wystarczy, ponieważ zazwyczaj spełnia przyjęte sposoby łatwej orientacji i obsługi sklepu.

 

Ważniejszym jest to, aby przekonać klientów do zakupów w Twoim sklepie internetowym w innych obszarach. Czynniki, według których klienci decydują się na zakup, są różne w różnych sektorach. Na pierwszym miejscu jednak zawsze jest cena, dostępność towaru i cena za wysyłkę.

 

Ani opakowania nie muszą być idealne, o ile są funkcjonalne

 

Początkujący podchodzą do pakowania podobnie jak do wyglądu strony. Chcą mieć śliczne pudełka na wymiar, taśmy z nadrukiem z logo… Rozpakowywanie paczki ma być dla nich wydarzeniem roku. Również to jest w początkowej fazie zbyteczne, kosztuje to nie tylko czas i pieniądze, ale również energię. Wystarczyć będą ogólnie dostępne materiały opakowaniowe, takie jak opakowania kartonowe i taśmy klejące bez nadruku.

 

A jeśli chodzi o efekt wow, to o wiele taniej i szybciej go osiągniesz, jeśli napiszesz klientowi osobistą wiadomość. Wierz, że notatka „Janku, dziękujemy, że kupujesz właśnie u nas. Wybrałeś jedną z najlepszych par rękawiczek, jaką mamy. Niech się dobrze nosi” utkwi w pamięci o wiele dłużej, niż cudowne pudełka z logo.

 

 

 

 

 

Szukaj sposobów jak tanio albo za darmo zyskać klientów

 

Tym najważniejszym zadaniem podczas startu sklepu internetowego jest znalezienie sposobu na przyciągnięcie nowych klientów. Wszystkie instrukcje dostępne w internecie mówią: włącz kampanię PPC, dawaj kontent na social media, pisz bloga, rób SEO… Tylko, że SEO i media społecznościowe są raczej strategią długodystansową. Płacenie za reklamy kosztuje pieniądze, których nie musisz mieć.

 

Natychmiastowe efekty generuje kampania PPC. Chociaż stworzenie konta na Google Ads potrafi każdy, to ustawienie kampanii funkcjonalnej i dochodowej już nie każdy. Czasami rozwiązaniem może być skorzystanie z usług specjalisty PPC albo agencji marketingowej. W razie braku środków finansowych pomocna może być pożyczka. Dzięki niej zyskasz potrzebny kapitał na start kampanii reklamowej i dotarcie do nowych klientów.

 

Poza tym maksymalnie korzystaj z tego, co na razie masz – masz pierwszych klientów? Zadzwoń do nich, zapytaj się jakie mają wrażenia z zakupów, które z kupionych produktów im się podobały najbardziej. W ten sposób zyskasz nie tylko informacje zwrotne, ale może nawet klientów, którzy chętnie kupią ponownie a do tego powiedzą o Tobie swoim znajomym.

 

Werdykt: nie trać czasu na zbyteczne rzeczy

 

Przy zakładaniu sklepu internetowego łatwiejszym jest skupienie się na błahostkach, takich jak wygląd strony, kolory, opakowania. Ale aby Twój e-shop odniósł sukces musisz mieć ogarnięte to, co jest naprawdę ważne: klientów, marketing, jakość towaru, czas dostawy.

 

Nie trać czasu i energii na zbyteczne rzeczy. Skup się na tym, co najbardziej pomoże Twojej firmie się rozwijać i prosperować. Nie zapomnij, że odnoszący sukcesy sklep internetowy buduje się stopniowo i wymaga to cierpliwości i ciężkiej pracy, ale z dobrym planem i strategią możesz swoje cele osiągnąć.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat