Wyjątkowa okazja do zapoznania się z wystawą "Artyści Szkła Piotrkowskiego"

Czwartek, 13 lipca 20232
Już w najbliższą sobotę odwiedzający wystawę "Artyści Szkła Piotrkowskiego" w Ośrodku Działań Artystycznych będą mieli okazję na dokładne zapoznanie się z eksponatami. Będzie to możliwe, dzięki kurator Magdalenie Pejdze, która oprowadzi i opowie o wystawie.
fot.: Ł. Michalczyk fot.: Ł. Michalczyk

Ekspozycje dostępne są od 24 czerwca, a możliwość ich podziwiania będzie do 3 września. Zaprezentowana jest twórczość artystów plastyków projektujących szkło związanych z Piotrkowem i hutą szkła „Hortensja” od lat sześćdziesiątych XX wieku. Organizatorzy zapraszają w sobotę (15.07) od godz. 11:00 na oglądanie wystawy. Jednak szczególnie zachęcają do przybycia do placówki Ośrodka Działań Artystycznych o godz. 16:00.  

Bardzo serdecznie zapraszam w najbliższą sobotę do Ośrodka Działań Artystycznych na ul. Sieradzkiej 8. O godz. 16:00 pani Magdalena Pejga, która jest kuratorką wystawy "Artyści Szkła Piotrkowskiego", będzie oprowadzać po ekspozycjach, opowiadać o swoim szkle, ale też o szkłach pozostałych dziesięciu artystów - zaprasza Andrzej Hoffman, dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie.

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne.

 

Tego dnia zorganizowane zostaną także warsztaty graficzne inspirowane wystawą "Artyści Szkła Piotrkowskiego". Opłata za wzięcie udziału w zajęciach wynosi 40 zł. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

hutnik ~hutnik (Gość)13.07.2023 21:26

Hortensja , to było szkło i marka znana na cały świat wschodni, od Berlina, Wiedeń, Sofię, Bukareszt po Ural... i dalej.

20


gian ~gian (Gość)13.07.2023 11:14

Wystawa i warsztaty w jednym. Ciekawie się zapowiada Dzięki za info :)

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat