Wolontariusz Roku 2023 wybrany

Wtorek, 05 grudnia 20232
Na co dzień nie wysuwają się na pierwszy plan, pomagając innym, ale tym razem przyszedł czas, aby pokazać ich szerokiej publiczności. Wolontariusze z Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego zostali uhonorowani podczas wtorkowej gali "Wolontariatu 2023" organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC". Gala odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dlatego zorganizowanie w tym dniu uroczystej gali „Wolontariatu 2023” nie było przypadkowe. Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie wypełniła się po brzegi. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami wszystkich nominowanych oraz działających wolontariuszy.

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, więc jest to, jak najbardziej trafiona data, aby uhonorować wolontariuszy z naszego regionu w dniu ich święta. Do kapituły, która zdecydowała o wyborze Wolontariusza Roku 2023, zostały wybrane osoby przez uchwałę stowarzyszenia. Są to osoby znane i szanowane w Piotrkowie. Myślę, że decyzja przez nich podjęta jest trafna - mówi Arkadiusz Wojtysiak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC".

Wolontariusze zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach: "Wolontariusz Roku" oraz "Wolontariusz Publiczności". W kapitule zasiedli: Tomasz Balcerek, Gabriela Burzyńska, Agnieszka Starzyńska, Katarzyna Gal oraz Arkadiusz Wojtysiak.

 

Z 17 nominowanych przez przez organizację pozarządowe oraz różne instytucje jednogłośną decyzją członków kapituły "Wolontariuszem Roku" została Marta Kępska, którą do plebiscytu zgłosiła rada osiedla "Belzcka". Pani Marta zaskarbiła sobie również sympatię mieszkańców Piotrkowa i sięgnęła po drugą nagrodę "Wolontariusza Publiczności".

Jestem bardzo szczęśliwa, oszołomiona. Ta nagroda to dla mnie bardzo duże wyróżnienie. Każda pomoc drugiemu człowiekowi bardzo uskrzydla, dodaje dużo radości. Może się komuś wyda dziwne, nie na miejscu, że cieszymy się z takich nagród, ale chyba każdy z nas jest tylko człowiekiem. Jeżeli te nasze działania spotykają się z takim zainteresowaniem i z taką wdzięcznością, to jest to naprawdę piękne i miłe - mówi Marta Kępska, wybrana Wolontariuszem Roku i Wolontariuszem Publiczności. - Działam na polu Szlachetnej Paczki, ale też dobroczynnie pomagam w Piotrkowie. Szlachetna Paczka działa tylko pod koniec roku, a kiedy głębiej weszłam w te działania, to poczułam po prostu taką chęć i widziałam, że wiele osób potrzebuje tej pomocy przez cały rok. Pomaganie nie jest trudne. Zapraszam wszystkich, którzy się wahają, a którzy chociaż trochę czują w swoim sercu, że mają czas i chęci, aby pomagać - dodaje laureatka.

W głosowaniu internetowym oddano ponad 3 tysiące głosów. Dodatkowo jeszcze przed rozpoczęciem gali finałowej zgromadzona publiczność mogła oddać głos. Marta Kępska łącznie otrzymała 664 głosy. Laureatka dwóch nagród od 7 lat jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki, a od 5 lat prowadzi w mediach społecznościowych stronę Dobroczynnie Pomagamy w Piotrkowie i okolicach, organizując przy jej pomocy różne akcje charytatywne.

 

Podczas wtorkowej uroczystości wyróżnieni i nagrodzeni zostali także pozostali nominowani oraz członkowie działający na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży "HARC".

 

Dodatkowo zwyciężczyni otrzymała nagrodę specjalną od prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka oraz od starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka.

Na terenie Piotrkowa jest dużo osób angażujących się w bezinteresowną pomoc, to daje im radość, satysfakcję, a ci którzy na tę pomoc oczekują, dzięki nim ją otrzymują. Myślę, że jest to istotne. Natomiast nie byłoby wolontariuszy, gdyby nie działania takich ludzi jak m.in. są w stowarzyszeniu "HARC", którzy inspirują również młodych, aby ci w przyszłości podejmowali podobne działania - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent miasta Piotrkowa.

Na zakończenie uroczystej gali dla zgromadzonej publiczności wystąpił Piotr Bukartyk. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gian ~gian (Gość)06.12.2023 07:27

Brawa i gratulacje dla Wszystkich zwycięzców i nominowanych. Dawać samego siebie to więcej, niż tylko dawać - Wolontariusze to ludzie niezwykli :) Brawo

82


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat