Włamali się do Media Expert przez dach

PolicjaTomaszów Czwartek, 30 września 20216
Złodzieje włamali się do salonu Media Expert przez dach. Przez wyciętą dziurę wynieśli sprzęt wart ponad 60 tysięcy złotych. Prowadzący dochodzenie policjanci z wydziału kryminalnego tomaszowskiej komendy połączyli sprawę z innym włamaniem, które wymagało równie dużej sprawności fizycznej. Ktoś okradał dachy budynków użyteczności publicznej z blachy miedzianej. Tu wartość strat przekroczyła 10 tysięcy złotych.

- Przeprowadzona analiza zgromadzonego materiału we wszystkich sprawach wykazała, że do przestępstw doszło w podobnym okresie na terenie miasta, a sposób działania sprawców był zbieżny i wymagał sprawności fizycznej i umiejętności poruszania się na wysokościach. Ustalenia własne, a także różnorodne metody policyjnych działań, doprowadziły do zatrzymania trzech tomaszowian w wieku 16, 17 i 27 lat. -- mówi st. asp. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 
W trakcie przeszukania pokoju, wynajętego przez jednego ze sprawców policjanci znaleźli kominiarkę i linę wspinaczkowa. Najstarszy z mężczyzn usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O losie jego nieletnich kompanów zadecyduje sąd rodzinny.

 

fot.: KPP Tomaszów Maz.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

romek ~romek (Gość)30.09.2021 11:18

To tylko świadczy o jakości współczesnego budownictwa. Szczególnie dotyczy to lokali handlowych budowanych z materiałów niskiej jakości i byle szybciej. Kopniakiem można dziurę w ścianie zrobić....

40


ktos ~ktos (Gość)30.09.2021 10:24

widę moderator działa bardzo sprawnie i nie umieszcza komentarzy

20


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)30.09.2021 09:20

brawo!

10


ktos ~ktos (Gość)30.09.2021 09:19

Na podstaiw liny i kominiarki zatrzymali podejrzanego ?
trochę to naciągane bo już w domu nie można mieć liny?

21


Amigo ~Amigo (Gość)30.09.2021 08:47

Czy zauważyliście, że od kilku lat nie podają publicznie statystyk przestępstw w Polsce i kto ich dokonuje ?

61


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)30.09.2021 08:38

"Media Expert to you. Media Expert to you. Niskie ceny świętujemy..."

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat