Aktualnie na terenie Podstrefy Piotrków Trybunalski, na podstawie aktywnego zezwolenia, prowadzą działalność dwie firmy: Haering Polska Sp. zo.o. oraz Huta Szkła Feniks 2 Sp. z o.o. Ponadto Huta Szkła Anewal Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie i jest w trakcie realizacji inwestycji.
Zezwolenie firmy Reculer Sp.z o.o. straciło moc obowiązywania po 28 maja 2017 roku - inwestycja została zrealizowana. Firma nadal prowadzi działalność na obszarze ŁSSE.
Faktycznie poniesione nakłady inwestycyjne na terenie ŁSSE wynoszą 403.692.415,50 zł, a zatrudnienie kształtuje się na poziomie 2075 pracowników (dane na 30 czerwca 2019 r., dotyczące aktywnych zezwoleń). Podstrefa Piotrków Trybunalski ŁSSE składa się z gruntów o łącznej powierzchni 22,9762 ha. Do zagospodarowania jest 5,1881 ha przy ul. Wronia/Błotna. Próbujemy ustalić ile pieniędzy wpływa do miejskiej kasy z tytułu podatku od nieruchomości, urzędnicy przekazali nam, że nie mogą udzielić takiej informacji.
W Tomaszowie Mazowieckim na terenie ŁSSE znajdują się cztery firmy: Chipita Poland Sp. z o.o., Ceramika Paradyż Sp. z o.o., Wagran Sp. z o.o. oraz Balex Metal Sp. z o.o. Wysokość podatku od nieruchomości, który zasila miejską kasę wynosi aktualnie ponad 6 mln złotych w skali roku.
Najprężniej rozwija się radomszczańska podstrefa, na jej terenie zainwestowano do tej pory aż 2 miliardy złotych. W tej chwili jej powierzchnia wynosi ponad 200 hektarów, a pracuje tam około 5 tysięcy osób. Zainwestowało tam ponad 20 inwestorów, trudno oszacować ich dokładną liczbę, ponieważ na jednej działce mogą działać dwie różne fabryki, a pomieszczenia i przestrzenie produkcyjne, znajdujące się na ich terenie są często wynajmowane jeszcze innym firmom. Pierwszy inwestor pojawił się tam w 2006 roku. Systematycznie wzrasta też kwota, która dzięki działalności poszczególnych firm, wpływa co rok do miejskiej kasy. W 2018 roku wyniosła prawie 10 milionów złotych.