Advertisement

W Sulejowie powstaje tor MTB

sulejow24Region Sobota, 30 lipca 2022270317
Dzięki zaangażowaniu dwóch półamatorskich grup kolarskich: Rudy MTB oraz Estile Racing Team w Sulejowie powstaje tor dla kolarstwa górskiego. W pomoc zaangażowało się już kilkudziesięciu wolontariuszy i amatorów MTB donosi portal sulejow24.com.
fot. sulejow24.com fot. sulejow24.com

Na ścieżkach wytyczonych przez czołowego polskiego zawodnika, instruktora oraz trenera juniorskich Reprezentacji Polski Przemysława Gierczaka, pracowali przez kilkaset roboczogodzin. Efekt to 3300 metrów trasy wytyczonej na zboczach Kopuł.

 

Jak pisze Sebastian Domaradzki z portalu sulejow24.com - najlepszy zawodnik do przejechania po trasie potrzebował 16 minut i 26 sekund, a dla zawodnika o średnim zaawansowaniu ten przejazd zajmuje około 20. minut. Osoby bez żadnych umiejętności… niech lepiej nie ruszają na trasę, bowiem noszenie rowerów po zboczach zajmuje około godziny czasu, a nieprzygotowani mogą też zaliczyć kilka upadków lub spotkań z drzewami.

 

- Działka na której można dziś próbować swoich sił, w całości należy do Gminy Sulejów, dla przyszłości tego miejsca ma to kolosalne znaczenie. Dziś dzięki konsultacjom z urzędem udało się doprowadzić do odkrycia tego miejsca na nowo, a za kilka lat?… Plany i chęci płyną z obu stron, być może doczekamy się w tym miejscu czegoś więcej niż tylko ścieżek przez las - czytamy na stronie.

W miniony wtorek zorganizowano tam wydarzenie „Nierówno pod Kopułą”, a doświadczenie spotykających się w tym miejscu fanów kolarstwa górskiego, pozwala na wprowadzenie usprawnień na trasie. Po wprowadzeniu ich w życie, tor stanie się mniej dziki i przystępny dla większej ilości chętnych. Niemniej już teraz można zachęcić wszystkich do zmierzenia się z rekordem toru.


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_artur ~go?ć_artur (Gość)12.08.2022 09:08

Szkoda pieniędzy, lepiej kolejne drogi rowerowe dla wszystkich a nie tylko dla kolarzy mtb

10


Quad ~Quad (Gość)05.08.2022 12:34

Będę se QUADEM jeździł po tym torze... dzięki koledzy.

01


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)30.07.2022 15:59

Jak zwykle na pierdoły samorządy kasę mają ale na potrzeby dnia codziennego już nie ma .

64


Salceson ~Salceson (Gość)30.07.2022 17:30

Bardzo ciekawa inicjatywa, będzie gdzie pośmigać w weekend .

34


Rul ~Rul (Gość)30.07.2022 16:06

A co ze ścieżką rowerową Piotrków -Sulejow.Zapytajcie Panowie dziennikarze naszych polityków co obiecywali ja przy ostatnich wyborach.Lorek już zapomniał,a burmistrza gdzie te cywilizowane plaże bo jakąś lipa z tego wyszła

81


Iton ~Iton (Gość)30.07.2022 15:29

To wszystko jest oczywiście legalne, są wszystkie pozwolenia, uzgodnienia wymagane prawem? Za pewne również odpowiednie osoby są odpowiedzialne z imienia i nazwiska, za wszystko co się tam będzie działo? Co w razie wypadku, uszkodzenia mienia?

65


yova ~yova (Gość)30.07.2022 13:04

Wodociąg zróbcie,bo ludzie w UIszczynie wody nie mają !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

86


Fggt ~Fggt (Gość)30.07.2022 14:42

Fajnie, dzięki za pomysł i chęci!!

54


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat