Advertisement

Szpital zyska sprzęt wart niemal milion złotych

ePiotrkow Poniedziałek, 09 maja 202218473
23 szpitale w województwie łódzkim otrzymają łącznie 37 milionów złotych z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego – poinformował podczas konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. 900.000 złotych trafi do piotrkowskiego szpitala przy Rakowskiej. Na co wydane będą te pieniądze?
fot.: archiwum SSW w Piotrkowie Trybunalskim / zdjęcie poglądowe fot.: archiwum SSW w Piotrkowie Trybunalskim / zdjęcie poglądowe

Dzięki finansowemu wsparciu z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zakupi nowoczesny cyfrowy aparat RTG z ramieniem typu „C”.

Sprzęt będzie funkcjonował na bloku operacyjnym. Oprócz niego zyskamy 4 kardiomonitory wraz z centralą, które będą służyły w Oddziale Wewnętrznym oraz aparat USG - na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Oddziału Wewnętrznego - wyjaśnia Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy szpitala.

Według zapewnień przedstawicieli placówki, nowy sprzęt medyczny pozwoli przeprowadzać szybszą i dokładniejszą diagnostykę śródoperacyjną. Realizacja zadań odbędzie się do końca bieżącego roku.


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)10.05.2022 07:27

Sprzęt nic nie da skoro personel nie potrafi z niego korzystać przykład rezonans przepisują stary wynik jako nowy słowo w słowo to chyba coś tu jest nie tak.
To samo z CT mam nagranie skoro ja laik widzę różnicę a wykształcony rzekomo lekarz nic nie widzi .
Z mojego doświadczenia nie ma sensu robić rezonansu czy CT nie ma kto tego opisać i najlepszym badaniem jest zwykły RTG. Ja te uwagi zgłoszę do NFZ bo to nie pierwszy już taki przypadek dlatego tu badań już nie robię za każdym razem w innej placówce

20


Zgrywus ~Zgrywus (Gość)09.05.2022 13:15

A od Owsiaka tylko gratulacje hahaha

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat