Region: Młodzież wyruszyła po złoto

Niedziela, 25 marca 20120
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie uczestnicząca projekcie "Partnerzy w Nauce" pojechała na trzydniową wycieczkę obejmującą między innymi zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku.
Region: Młodzież wyruszyła po złoto

Nie udało się zobaczyć ducha Gertrudy, według legendy byłej żony jednego  z zasypanych górników, która wyruszyła na ratunek swojemu mężowi. Za to zobaczyli  bogatą ekspozycję map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej), dawne narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto oraz  osiemnastowieczny wózek do transportu rudy. Młodzież próbowała płukania złota, niestety nie udało jej się zdobyć w ten sposób majątku, ale za to wzbogacili się o własnoręcznie wybitą monetę.

To nie jedyny punkt programu, uczniowie zwiedzili także Muzeum Gazownictwa w Paczkowie oraz zobaczyli zegary słoneczne w Otmuchowie.

Okolice Nysy nie są zbyt popularne jako region wyjazdów turystycznych. Jest w Polsce wiele interesujących miejsc, więc nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by ciekawie spędzić czas. Więc i tym razem sprawdziło się przysłowie: „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat