Advertisement

Radni PiS chcą powrotu sesji RM w normalnym trybie

ePiotrkow Niedziela, 06 czerwca 2021192710
Ze względu na trwający stan epidemii, sesja absolutoryjna w dniu 7 czerwca została zwołana w trybie korespondencyjnym – informuje oficjalna strona miasta. O takim sposobie przeprowadzenia tej wyjątkowej sesji zadecydował przewodniczący piotrkowskiej Rady Miasta, Marian Błaszczyński. Ogłoszenie wyników listownego glosowania, zamiast debaty, poprzedzi odczytanie stanowisk przesłanych do przewodniczącego. Sprzeciwiają się temu radni Prawa i Sprawiedliwości.
styczniowa korespondencyjna sesja RM | fot. radni.info styczniowa korespondencyjna sesja RM | fot. radni.info

Z oficjalnej strony miasta dowiadujemy, że sesja absolutoryjna odbędzie się w poniedziałek (7 czerwca) bez udziału radnych czy publiczności i rozpocznie się o godzinie 7:00. Imienne wykazy głosowań, projekty uchwał oraz pozostałe materiały radni otrzymali drogą elektroniczną, a kartę z sposobem głosowania osobiście złożyli do magistratu.


Od początku pandemii, również tym razem, organizacji sesji korespondencyjnych sprzeciwia się klub radnych PiS. Opozycyjni radni od miesięcy sugerowali możliwość ich zdalnej organizacji – podobnie jak w wielu innych miastach, a przy obecnej sytuacji epidemicznej i poziomie wyszczepienia społeczeństwa, widzą nawet możliwość osobistego udziału radnych.


Nie rozumiemy stanowiska Pana Przewodniczącego w zakresie organizacji Sesji Rady Miasta w trybie korespondencyjnym. Skoro odbiera się nam możliwość swobodnego wypowiadania się na bieżące tematy, mamy prawo sądzić, że takie działanie ma jakiś ukryty cel, tym bardziej, że decyzje Rządu pozwalają na przeprowadzanie zorganizowanych spotkań

- pisze w mailu do redakcji portalu epiotrkow.pl, przewodniczący klubu radnych PiS, Łukasz Janik.

 

- Poniedziałkowa sesja absolutoryjna odbędzie się według następującego porządku. - Rozpocznie się od rozpatrzenia Raportu o stanie miasta za 2020 rok. Na początku prezydent Krzysztof Chojniak przedstawi dokument, po czym odbędzie się debata nad raportem. Debata będzie miała formę odczytania pisemnych oświadczeń, które trafiły do Przewodniczącego Rady Miasta. Ten punkt zakończy głosowanie nad udzieleniem prezydentowi wotum zaufania.
Druga część sesji będzie poświęcona głosowaniu nad udzieleniem prezydentowi miasta absolutorium z tytułu wykonana budżetu w 2020 roku. Najpierw odczytane zostaną opinie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta, komisji stałych oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej. Następnie zaplanowano dyskusję, która będzie miała formę odczytania stanowisk klubów i radnych. Całość zakończy głosowanie nad udzieleniem absolutorium – czytamy na stronie piotrkow.pl.


W sprawie komentarza dot. podtrzymania decyzji o organizacji sesji bez udziału radnych próbowaliśmy się skontaktować z przewodniczącym piotrkowskiej RM – niestety wysłana przez nas wiadomość tekstowa pozostała bez odpowiedzi.


Zdaniem opozycyjnych radnych, wszystko wskazuje na to, że jedna z najważniejszych sesji RM w roku, podczas której podsumowuje się owoce rocznej pracy władz miasta i głosuje nad absolutorium dla prezydenta, odbędzie się bez możliwości „żywej” dyskusji i podjęcia dialogu pomiędzy organami wykonawczymi, a uchwałodawczymi - będącymi reprezentacją wszystkich piotrkowian.

Zamiast tego czeka nas internetowa transmisja z odczytania wcześniej przygotowanych stanowisk.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)07.06.2021 09:38

Jeśli można zdalnie wszystko to po co urzędnicy tam siedzą niech siedzą w domach nie będzie opłat za utrzymanie budynków, samochodów, uważam to za bardzo dobre rozwiązanie. popieram, panie Błaszczyński pan podda to pod głosowanie

31


nieżywy schab ~nieżywy schab (Gość)06.06.2021 14:58

To co byś powiedziała, czy coś byś przeciw miała?
Chciała bym, chciała, chciała bym, chciała.

51


suweren ~suweren (Gość)06.06.2021 19:28

Skoro sesje są zdalne, to wypłacać tylko po 50 % diety.

91


Fasy ~Fasy (Gość)06.06.2021 18:25

Pisowi zawsze coś nie pasuje. Już dość popsuli ten kraj.

38


Miś ~Miś (Gość)06.06.2021 17:00

Obawiają się prawdy i komisarza bo w kasie brakuje srebrników

90


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.06.2021 16:23

Rządzenie to prosta sprawa wystarczy udawać że się nie słyszy i nie odpowiadać na pytania

90


antys. ~antys. (Gość)06.06.2021 15:55

Już raz chcieli i co ?

40


Demokracja... ~Demokracja... (Gość)06.06.2021 15:22

... większość decyduje:)

43


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat