Przy przejeździe działają drogowcy. Uwaga na utrudnienia

Środa, 22 czerwca 20229
Zgodnie z zapowiedziami w środowy poranek częściowo zamknięty został przejazd kolejowy na ul. Rolniczej. Utrudnienia mają związek z budową w tym miejscu chodnika oraz ścieżki rowerowej.

Ładuję galerię...

To dokończenie inwestycji, która wykonywana była już kilka miesięcy temu. Chodzi o budowę chodnika i ścieżki rowerowej na ul. Rolniczej, tuż przy torach PKP.

Wykonano już oba fragmenty na części od strony ciepłowni oraz chodnik po południowej stronie drogi od strony ul. Mickiewicza. Do zakończenia prac pozostała tylko część po północnej stronie tej części drogi. Jego wykonanie przedłużało się ze względu na procedury i ustalenia z PGE w sprawie usunięcia kolizji energetycznej. 

 

W pierwszej części prac przejazd został ograniczony do jednego pasa ruchu.

Na czas połączenia ścieżki rowerowej od torowiska do istniejącego odcinka drogi dla jednośladów inwestycja będzie prowadzona pod ruchem z wyłączeniem jednego pasa. Choć już zaznaczamy, że na czas frezowania kilkudziesięciometrowego fragmentu jezdni i wylewania nakładki asfaltowej zajdzie konieczność całkowitego zamknięcia przejazdu na kilka dni - informują urzędnicy Biura Inwestycji i Remontów.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace przy budowie ścieżki rowerowej i wykonaniu nakładki powinny zakończyć się w połowie lipca.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

grzesław57 ~grzesław57 (Gość)22.06.2022 14:39

W jakim celu budujemy ścieżki rowerowe, skoro i tak połowa rowerzystów jedzie ul. Rolniczą po jezdni lub po chodniku, stroną południową. Na wróconą uwagę by korzystać ze ścieżki, bo jest bez wątpienia bezpieczniej, można uzyskać tylko "warknięcie" lub rzucony wulgaryzm w odpowiedzi. Może ktoś ze służb zainteresował by się od czasu do czasu, lub wzorem innych miast zainstalować znak "zakaz poruszania się rowerem po jezdni".

91


Assan ~Assan (Gość)23.06.2022 05:16

W innych krajach robi się to w dwa dni-tutaj jak zwykle musi być burdel!

70


go?ć_kalinka ~go?ć_kalinka (Gość)23.06.2022 01:37

Nareszcie będę miała gdzie parkowac

03


sdfsfd ~sdfsfd (Gość)22.06.2022 16:53

Budowa ścieżek z kostki powinna być karalna.

40


ooooooo ~ooooooo (Gość)22.06.2022 15:21

tak samo na Sulejowskiej

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat