Poznaj sekrety zalewu Sulejowskiego i nie tylko

Wtorek, 20 lutego 20242
Historię rzeki Pilicy, zalewu Sulejowskiego oraz pobliskich im miejscowości w naszym regionie, będzie można zgłębić już w piątek 23 lutego w Mediatece 800-lecia, podczas promocji nowej książki Andrzeja Kobalczyka. Autor spotka się z czytelnikami osobiście.
Poznaj sekrety zalewu Sulejowskiego i nie tylko

Andrzej Kobalczyk to dziennikarz, pisarz, popularyzator regionu, autor m.in. "Sekretów Tomaszowa i Spały", "Sekretów Tomaszowa i Opoczna". Będzie on gościem Mediateki 800-lecia gdzie zaprezentuje swoją nową książkę "Od Sulejowa po Smardzewice. Opowieść o Zalewie Sulejowskim".

 

Autor przedstawia w swej publikacji sekrety powstania zalewu Sulejowskiego, a także odkrywa tajemnice terenu, na którym od lat 70. powstawał zbiornik, mający na celu dostarczenie wody dla Łodzi. Obszar ten kryje wiele ciekawych historii, która sięga ponad tysiąca lat przed naszą erą. W książce znajdziemy na przykład informacje o zagadkowym czekanie z wczesnośredniowiecznego grodu; niemieckiej "Panterze", tkwiącej pod dnem zalewu, a nawet o wypadku odrzutowca Iskra, do którego doszło na tym terenie. Te oraz inne ciekawostki "sulejowskiego morza" będzie można usłyszeć od samego Andrzeja Kobalczyka.

 

Promocja książki oraz spotkanie z autorem odbędzie się w piątek (23.02.2024) o godzinie 18:00 w Mediatece 800-lecia. Na spotkaniu będzie można nabyć nową książkę. Wstęp wolny.

 

 

tekst: Filip Zieliński

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zainteresowana ~Zainteresowana (Gość)20.02.2024 15:03

Jaka cena książki Pana Kobalczyka podczas spotkania ?

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat