Poseł Lewicy broni kaplicy w Oleśniku

Dziennik Łódzki Wtorek, 02 czerwca 20094
Piotrkowski poseł Lewicy przyłączył się do protestujących mieszkańców wsi Oleśnik pod Bełchatowem. Władze gminy chcą tam zorganizować eurowybory w kaplicy.

Poseł Artur Ostrowski, do którego dotarły głosy oburzenia pomysłem zorganizowania lokalu wyborczego w miejscu kultu religijnego, już wysłał pisma do przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, ministra spraw wewnętrznych i administaracji i rzecznika praw obywatelskich. Wszystkich prosi o zajęcie stanowiska w kontrowersyjnej sprawie. - Mamy już lokal wyborczy na plebanii w Piotrkowie. Teraz jest już krok naprzód, bo to kaplica - mówi Ostrowski, dla którego organizacja eurowyborów w kaplicy to naruszenie konstytucji. - Będę rozmawiał też z kolegami, żeby na przyszłość zapisać w ordynacji wyborczej, w jakich lokalach nie powinny się odbywać głosowania.

Władze gminy Bełchatów podjęły decyzję o lokalizacji punktu wyborczego w kaplicy, bo w remizie, gdzie zwykle stała urna, odbywa się w dniu wyborów wesele. Dylematu wójt nie miał, bo jak tłumaczył, kaplica jest świetlicą przystosowaną do odprawiania mszy.


Karolina Wojna  Dziennik Łódzki

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

k-o ~k-o (Gość)03.06.2009 22:50

Poseł Ostrowski godnie zastępuje w partyjnej działalności swego ojca Jurka Ostrowskiego, kiedyś I sekretarza PZPR w Piotrkowskim Kombinacie Budowlanym, a potem - bodaj ostatniego - I Sekretarza Komitetu Miejskiego PZPR w Piotrkowie.
Proletariusze wszystkich krajów - łączcie się!
Piotra 2009 obu przyznać!

00


epiotrkow ~epiotrkow (Gość)03.06.2009 12:43

bezpartyjny: W naszym systemie nie ma Twojego komentarza.

00


bezpartyjny ~bezpartyjny (Gość)03.06.2009 10:20

do moderatora:[b]dlaczego nie pozwalacie nic napisać na posła A.Ostrowskiego?

00


jgrochulski ~jgrochulski (Gość)02.06.2009 21:55

ale problem: a w Piotrkowie to lokal wyborczy jest w byłej synagodze nikt problemu nie sieje

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat