Polonia przywozi ze Strykowa jeden punkt

Poniedziałek, 31 maja 20210
Tylko jeden punkt udało się wywieźć piłkarzom Polonii Piotrków z trudnego terenu w Strykowie. Mecz ze Zjednoczonymi zakończył się remisem 1:1(0:0), a bramkę dla polonistów zdobył Bruno Jackel. Sporo kontrowersji wzbudziły decyzje arbitra, który mógł podyktować co najmniej jedną jedenastkę dla piotrkowian.
na zdjęciu Bruno Jackel | archiwum ePiotrkow.pl | fot. A. Lizakowski na zdjęciu Bruno Jackel | archiwum ePiotrkow.pl | fot. A. Lizakowski

Do meczu z znajdującymi się w górnej części tabeli Zjednoczonymi, podopieczni Roberta Grzesiuka przystępowali bez presji, gdyż już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie w IV lidze.

W pierwszej części żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Zdenerwowanie wśród piłkarzy i sztabu Polonii wzbudziły za to dwie decyzję sędziego, w których nie podyktował on rzutu karnego dla naszej drużyny.

Druga połowa to zaczęła się dla polonistów słabo i w dosyć przypadkowych okolicznościach stracili bramkę w 57. minucie. Dzięki dobrej grze parę minut później udało im się wyrównać. Gola na 1:1 zdobył Bruno niecałe 20 minut przed końcem spotkania. Drużyna Polonii próbował jeszcze zdobyć drugą brankę, ale niestety nie udało im się i do Piotrkowa przywieźli 1 punkt.

Kolejny mecz poloniści rozegrają 5 czerwca w Działoszynie, gdzie zmierzą się w z Wartą. Na stadion przy ul. Reagana, po trzech wyjazdowych spotkaniach, piłkarze powrócą 9 czerwca. Polonia podejmie wtedy Stal Głowno. Początek meczu o godzinie 17:00.

Zjednoczeni Stryków – Polonia Piotrków 1:1(0:0)

Bramki: 57' Cupriak – 73' Bruno

Polonia: Kamil Bruchajzer - Dawid Przybysz, Wiktor Jagodziński (69' Mateusz Stolarczyk), Marcin Mielczarski, Daniel Nowaczyk, Adam Raszewski, Jakub Wasilewski, Tymoteusz Karasiński, Daniel Junio (56' Mateusz Jakubiak), Kacper Piotrowski (85' Patryk Grzesiuk), Bruno Jackel

Żółte kartki: Raszewski, Daniel Junio, Wasilewski, Jakubiak, Karasiński, Przybysz