Advertisement

Piotrkowianie zagrali "Króla Ubu"

ePiotrkow Sobota, 14 maja 202219490
W sobotnie wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl teatralny "Król Ubu" w wykonaniu Teatru Forma. Artyści na co dzień ćwiczą swoje talenty w MOK, a w sobotę po raz pierwszy zaprezentowali się szerszej publiczności.

Ładuję galerię...

Reżyserią oraz scenografią zajęła się Małgorzata Kowalczyk, która jest instruktorem w Miejskim Ośrodku Kultury. Jak sama mówi, teatr Forma powstał dwa lata temu, ale ze względu na pandemię nie mieli okazji zaprezentować się szerszej publiczności. 

"Król Ubu" to historia o władza. Historia o tym, jak się kończy nadużywanie władzy. To także opowieść trochę o Polakach. Sztuka powstała w XIX wieku, ale jest dziś bardzo aktualna. To jest bardzo ciekawe, jak można odczytać tę historię i jak nigdy nie przestała ona być aktualna - mówiła Małgorzata Kowalczyk. 

Debiut Teatru Forma obejrzało kilkadziesiąt osób, które zgromadziły się w sali widowiskowej MOK. Na scenie swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali: Małgorzata Pingot, Piotr Roksela, Karolina Sporysiak, Elżbieta Jóźwiak oraz Izabela Grzybowska.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat