- Chcemy wskazać młodym ludziom jak reagować na zachowania, które nie są społecznie akceptowane - przede wszystkim na otaczające ich patologie. Chcemy pokazać, że informowanie o tym nie jest donosicielstwem, lecz normalnym funkcjonowaniem zdrowego społeczeństwa. Jednocześnie chcemy im zagwarantować anonimowość przy przekazywaniu takich informacji. Chcemy zmienić ich mentalność. Dać wskazówkę, jak reagować na każde zło - powiedział Tomasz Jędrzejczyk - naczelnik sekcji prewencji w Piotrkowie.
Akcja skierowana jest do nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim do blisko 12 tysięcy uczniów piotrkowskich szkół, którzy samą jej ideę oceniają raczej pozytywnie. - Myślę, że taka strona, gdzie wejdzie się i anonimowo o czymś poinformuje, to dobre rozwiązanie. Człowiek nie będzie się bał, że będzie mu coś potem grozić - przyznaje jedna z piotrkowskich uczennic.
Wszelkie zjawiska patologiczne będzie można anonimowo zgłaszać na stronie internetowej www.bezpieczny.piotrkow.pl. Strona zostanie uruchomiona najpóźniej za dwa tygodnie. Projekt otrzymał dofinansowanie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.