Pierwsza wyjazdowa wygrana Piotrkowianina

Piotrkowianin Sobota, 23 października 20213
Czwarte zwycięstwo szczypiornistów Piotrkowianina w tym sezonie PGNiG Superligi stało się faktem. Podobnie jak przed rokiem zespół Bartosza Jureckiego wygrał w Szczecinie z miejscową Sandrą Spa. Pokonał rywala z Pomorza Zachodniego 37:32 (20:15). Piotrkowski zespół zaprezentował przede wszystkim skuteczną i dobrą grę w ataku.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy po trafieniach Łukasza Gieraka i Mateusza Zaremby prowadzili 2:0. Piotrkowianin nie dał jednak narzucić rywalowi jego warunków. Szybko doprowadził do wyrównania, a w drugim kwadransie pierwszej połowy, krok po kroku, zaczął wypracowywać sobie przewagę. Po trzydziestu minutach było 20:15.

Druga odsłona była bardziej wyrównana, ale Piotrkowianin nie dał rywalowi zbliżyć się do siebie utrzymując bezpieczną zaliczkę bramkową. Przetrwał trudne momenty gry w osłabieniu (aż 10 kar i czerwona kartka dla Romana Pożarka) i w efekcie wygrał 37:32.

30 października Piotrkowianin zmierzy się przed własną publicznością z Gwardią Opole. Mecz rozpocznie się o 19:00.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Piotrkowianin 32:37 (15:20)
Piotrkowianin: Chmurski, Kot, Ligarzewski - Babicz 7, Jędraszczyk 5, Mosiołek 5, Swat 5/1, Stolarski 4, Surosz 3, Matyjasik 2, Doniecki 1, Mastalerz 1, Pacześny 1, Pożarek 1, Szopa 1, Wawrzyniak 1.
Rzuty karne: 1/2
Kary: 20 min (Pożarek x3, Babicz x2, Doniecki x2, Mosiołek, Wawrzyniak, Pacześny)