Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Mediatece 800-lecia

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 24 czerwca 20245
W piątek (21.06.2024) w piotrkowskiej Mediatece odbyło się uroczyste spotkanie z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas uroczystości podziękowano osobom, które codziennie oferują wsparcie i opiekę dzieciom w potrzebie. Był to czas pełen radości, zabawy i wzruszeń.

Ładuję galerię...

W Polsce 30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, ustanowiony 24 maja 2006 roku w celu rozwijania i popularyzowania rodzicielstwa zastępczego. Rodziny zastępcze pełnią niezwykle ważną funkcję, wychowując i reprezentując dzieci, których rodzice z różnych przyczyn (takich jak choroba, więzienie czy uzależnienie) nie mogą się nimi zająć. Obecnie w Piotrowie funkcjonuje 96 rodzin zastępczych, jeden rodzinny dom dziecka oraz trzy zawodowe rodziny zastępcze.

 

W piątek (21.06) w Mediatece 800-lecia odbyły się uroczystości, podczas których wyrażono wdzięczność osobom, które podjęły się tego ważnego zadania. Podczas spotkania wiceprezydent Krystyna Czechowska skierowała słowa uznania i podziękowania do rodziców zastępczych za ich codzienny trud i zaangażowanie w wychowanie powierzonych im dzieci.

Swoimi decyzjami i oddaniem serca budujecie pozytywny wizerunek rodzicielstwa zastępczego i wzmacniacie rolę rodzinnej pieczy zastępczej. Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny dziecko, ofiarować mu swoją miłość i troskę, wprowadzić je w dorosłe życie, dzielić z nimi radości i smutki – to jeden z większych darów, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi – mówiła Krystyna Czechowska, wiceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Następnie wiceprezydent wręczyła wyróżnienia trzem rodzinom, które włożyły najwięcej serca, opieki i wychowania w życie dzieci, zapewniając im spokojne i szczęśliwe dzieciństwo. Po części oficjalnej przygotowano również atrakcje dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Na dzieci czekały dmuchańce, gry i zabawy, fotobudka, malowanie twarzy oraz poczęstunek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_monika ~go?ć_monika (Gość)25.06.2024 16:25

A gdzie się ukryła dyrektorka MOPR? Zawsze była na pierwszym planie, a teraz jej zabrakło?

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)24.06.2024 10:38

Czym się różni rodzina zastępcza od zawodowej rodziny zastępczej?
Piszą, że w Piotrkowie jest jeden rodzinny dom dziecka, z tego co widzimy jeden dom dziecka jest na ul. Wysokiej, drugi na ul. Wojska Polskiego?

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat