Advertisement

Niezwykła rywalizacja w Mediatece

ePiotrkow Sobota, 25 czerwca 20226
Miłośnicy planszówek spotkali się w sobotę (25.06.2022) w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim. Każdy mógł zagrać w wybraną przez siebie grę, ale główne zmagania toczyły się w sali kina "Piksel", gdzie rozegrano pierwszy piotrkowski turniej w Warhammer Age of Sigmar.

Ładuję galerię...

Trybunały gier planszowych to w Piotrkowie impreza dobrze już znana. Z kolei wspomniany turniej to nowość.

Age of Sigmar to gra bitewna. Wypuścili ją na rynek Brytyjczycy, a udział w niej polega na symulowaniu bitwy na makiecie przy użyciu plastikowych modeli. Sama gra zawiera zresztą w sobie bardzo wiele elementów modelarstwa. Kleimy i tworzymy postaci wojowników, bądź inne istoty ze świata fantasy. Rywalizacja nie jest trudna, wystarczy przyjść i spędzić z nami 15-20 minut, a później zostaje już tylko pasja do tego, co tu robimy - mówi Robert Rajkowski, organizator turnieju.

 
Tymczasem w innym zakątku Mediateki toczyły się podczas naszej wizyty inne rywalizacje. Gracze mierzyli się ze sobą w popularnych rozgrywkach, jak Monopoly, czy Gorący Ziemniak, ale nie tylko.

Gramy w Relica, grę planszową w klimacie science-fiction, wzorowaną na Talismanie, jednak bardziej rozbudowaną, choć zarazem prostszą. Jesteśmy tu od rana, bo przy tym tytule trzeba zarezerwować sobie sporo czasu. To co podoba nam się w planszówkach to fakt, że spotykamy się ze sobą twarzą w twarz i dzięki temu rozgrywka jest przyjemniejsza - wyjaśniają kolejni gracze.

Trybunały gier planszowych potrwają w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia do 18.00.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kurator ~Kurator (Gość)25.06.2022 22:19

Gonimy zachód. Gratulacje. Właśnie doszliśmy do ich poziomu z 2005 roku gdzie w Anglii takie formy spędzania czasu i socjalizowania się były tam czymś zwykłym jak u nas małpka przed robotą ;)

50


wiceprezes ~wiceprezes (Gość)25.06.2022 15:21

lato. dzieci zamiast na basenie (którego nie ma), w słońcu, grając w piłkę albo kometke spędzają czas w betonie. tragedia.

81


Dag ~Dag (Gość)25.06.2022 16:22

Dziwne, że nikt nie wypatrzył w tych planszowkach szatana i czarnej magi?

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat