Nasi górą!

Region Środa, 12 października 20221
Wszystkie drużyny piłkarskie z powiatu piotrkowskiego występujące w klasie okręgowej, odniosły w 9 serii gier zwycięstwa. Tym samym Szczerbiec Wolbórz pozostał liderem tabeli, a na podium znajduje się też Włókniarz Moszczenica, który jest 3. UKS Concordia Piotrków Trybunalski plasuje się natomiast na 11 pozycji.

W 9 kolejce KEEZA klasy okręgowej lider z Wolborza pokonał rezerwy Omegi Kleszczów 3:1, choć już na samym początku to przyjezdni wyszli na prowadzenie. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił Kacper Rutkowski, a jedno trafienie dołożył Aleksander Cieślik. Szczerbiec imponuje formą, bo jak dotąd zdobywał średnio 2,78 pkt na mecz. To rezultat ośmiu zwycięstw i jednego remisu. Najskuteczniejsza ekipa bieżących rozgrywek ma w swoich szeregach także najskuteczniejszego strzelca. To wspomniany Rutkowski, który zdobył jak dotąd 12 goli.

T. S. Szczerbiec Wolbórz - Omega II Kleszczów 3:1 (1:1)

bramki: Rutkowski (2), Cieślik - Piotrowski

Włókniarz Moszczenica odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie i awansował na 3 miejsce w tabeli. Pierwsza połowa niedzielnego meczu była wyrównana, a gra toczyła się głównie w środku boiska. Po przerwie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków, których efektem było kilka bardzo dobrych, lecz niewykorzystanych sytuacji pod bramką Polonii. Włókniarz wyszedł w końcu na prowadzenie w 57. minucie, kiedy to ładnym uderzeniem z dystansu gola zdobył Kacper Staśkiewicz. Jednak już 4 minuty później goście nieoczekiwanie wyrównali. Miejscowi nie zwątpili w sukces i na kwadrans przed zakończeniem spotkania przeprowadzili kolejną skuteczną akcję: po podaniu Zbigniewa Kowalczyka sytuację "sam na sam" z bramkarzem Gorzędowa wykorzystał Sebastian Filipczak. Polonia nie była już w stanie poważniej zagrozić gospodarzom, którzy po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

Włókniarz Moszczenica - Polonia Gorzędów 2:1 (0:0)
bramki: Staśkiewicz, Filipczak - Jończyk

Trzy punkty na swoje konto dopisała także UKS Concordia Piotrków Trybunalski, która pokonała 1:0 Andrespolię Wiśniowa Góra. Wynik spotkania został ustalony jeszcze w pierwszej połowie, kiedy w 20 minucie spotkania gola zdobył Artur Jędrzejczyk. Bramka padła bo wybiciu piłki przez rywala na połowę Concordii. Później piotrkowianie szybko przedostali pod pole karne gości, a tam skutecznym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Igor Kwaśniak. Kapitan zespołu gospodarzy, stojąc tuż przed golkiperem dostawił nogę i skierował futbolówkę do siatki Andrespolii.

UKS Concordia Piotrków Trybunalski - Andrespolia Wiśniowa Góra 1:0 (1:0)

bramka: Jędrzejczyk.