Na Bugaju powstaną pomosty?

Środa, 13 września 202361
Czy na zbiorniku Bugaj powstaną pomosty dla mieszkańców i wędkarzy, a dodatkowo przystań do wodowania łódek - taki projekt ma szansę na realizację w ramach budżetu obywatelskiego w Piotrkowie. We wtorek do głosowania na niego zachęcali pomysłodawcy inicjatywy.

Ładuję galerię...

Już po raz kolejny Rada Osiedla Wierzeje zdecydowała się wziąć aktywny udział w projekcie budżetu obywatelskiego. Oprócz projektu rejonowego złożyli także propozycję dotyczącą kolejnego zagospodarowania zbiornika Bugaj. Ten projekt znalazł się wśród propozycji ogólnomiejskich.

Chcielibyśmy, aby od strony wschodniej, czyli "Słoneczka" powstały pomosty dla wędkarzy, którzy mogliby tam cumować swoje łodzi. Z kolei po stronie zachodniej planujemy budowę pomostu do wodowania łódek typu SLIP - wyliczała Krystyna Czechowska z Rady Osiedla Wierzeje, prosząc o wsparcie tej inicjatywy. - Cały projekt budżetu jest wyrazem naszej obywatelskości. Zachęcamy wszystkich do głosowania, nie tylko na nasze projekty, ale również propozycję dotyczące m.in. szkół czy przedszkoli - dodała radna. 

Inicjatorem projektu jest Juliusz Wiernicki, który podkreślił, że zakres projektu będzie zależał od szczegółowego projektu oraz późniejszej wyceny. 

Chcielibyśmy, aby powstało sześć takich pomostów, które będą różnej długości. Wszystko zweryfikuje jednak rynek, ponieważ ceny ciągle się zmieniają. Co ważne, pomosty nie będą skierowane tylko dla wędkarzy, ale korzystać mają z nich wszyscy mieszkańcy - wskazywał Juliusz Wiernicki.

Projekt dotyczący zagospodarowania jeziora jest jednym z dwóch projektów ogólnomiejskich, które mają do wyboru piotrkowianie. Oprócz tego głosować można na projekty oświatowe dotyczące szkół oraz przedszkoli, propozycje odnoszące się do Rodzinny Ogrodów Działkowych oraz projekty rejonowe. 

 

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do przyszłej niedzieli, a głosować można za pośrednictwem strony www.piotrkowianiedecyduja.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (61)

Szanowni czytelnicy, na czas trwania ciszy wyborczej wyłączyliśmy możliwość publikacji komentarzy, możliwość ta powróci po jej zakończeniu. I pamiętaj - 21 kwietnia widzimy się na wyborach! – Redakcja ePiotrkow.pl

Komentowanie zostało wyłączone.
tele mele dudki ~tele mele dudki (Gość)13.09.2023 14:26

A przytulisko dla kaczorów będzie? Byłoby to wielce humanitarne...

15


go?ć_mati ~go?ć_mati (Gość)13.09.2023 15:36

Przecież pisali, że Bugaj i tak zarośnie więc po co ładować tam kolejne pieniądze mieszkańców?
https://epiotrkow.pl/news/Czy--Bugaj-musi-umrzec,52053
Nie wystarczy, że poszło parę milionów na drogę i zatoczkę nad bagnem?

44


Popsl ~Popsl (Gość)13.09.2023 16:37

A ten pan wiernicki to jest z PSL czy z PO?

50


Bis ~Bis (Gość)14.09.2023 21:40

Polecam odwiedzić Tomaszów maz,Przedbórz sierpie a nawet rybakowke i zobaczyć co i jak można zrobić coś dla ludzi a nie snuć marzenia a kładkach najpierw zacząć od oczyszczenia tego bajorka

50


Bis ~Bis (Gość)13.09.2023 20:47

Tu trzeba takiego gospodarza jaki ma Tomaszów maz

72


Glosujacy ~Glosujacy (Gość)14.09.2023 16:32

Nie powstaną. Już ją o to zadbam.

40


mieszkańcy EP ~mieszkańcy EP (Gość)13.09.2023 22:50

Czekamy na REFERENDUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

101


pobudka ~pobudka (Gość)14.09.2023 13:20

Na Bugaju znowu sygnalizacja nie działa przy Orlenie, trzeci dzień, w Urzędzie to śpią? czy mieszkają z drugiej strony miasta i mają w d? musi się wydarzyć wypadek?

60


i już ~i już (Gość)14.09.2023 12:55

A ja zagłosuję na Szczekanicę.

30


Dziadek ~Dziadek (Gość)14.09.2023 08:44

W Smardzewicach na tamie zrobiono piękne miejsce dla wypoczynku.Ktoś konkretną tam podjął decyzję.Tomaszowianie mogą promować to miejsce w Europie ,zapewne się nie powstydzą.Natomiast Piotrków robi to bez ładu i składu na Bugaju.Betonowa ścieżka rowerowa w okół akwenu?Teraz jakieś pomosty.A może opracować jakiś konkretny projekt poddać go konsultacji i wdrażać go etapami

91


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat