Lewica: Pieniądze na TVP przeznaczmy na szpitale

Strefa FM Piątek, 09 grudnia 202252
Posłowie Lewicy chcą ograniczyć finansowanie mediów publicznych i zapowiadają zgłoszenie poprawki do projektu budżetu państwa. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na oddłużanie szpitali.
fot.: P. Kwiatkowski fot.: P. Kwiatkowski

 

Zgłosimy poprawkę, która ograniczy finansowanie mediów publicznych. 700 milionów złotych na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni Prawo i Sprawiedliwość chce przeznaczyć na media publiczne. 700 milionów złotych to jest więcej o 35% niż w zeszłym roku. Panowie, czy wy żeście na głowę poupadali?! Szpitale się likwidują, oddziały się zamykają, ludzie tracą pracę w szpitalach. Mieszkańcy nie będą mieli gdzie się leczyć a wy chcecie przeznaczać 35% więcej rok do roku pieniędzy na media publiczne! - mówi poseł Lewicy Tomasz Trela.

fot.: P. Kwiatkowski

 

Z kolei posłanka Anita Sowińska zapowiada interwencję u marszałka województwa łódzkiego w sprawie kondycji finansowej i obsady kadrowej Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie.

Chcę się dowiedzieć dokładnie jak wygląda stan zadłużenia tego szpitala, jak wygląda również stan personelu, czy są niedobory kadrowe. Chcę również się wstawić za pracownikami tego szpitala, bo jeżeli dojdzie do tego przejęcia przez marszałka województwa łódzkiego w lutym przyszłego roku, to musimy mieć gwarancję, że wszyscy pracownicy tego szpitala będą mieć zatrudnienie - wyjaśnia Anita Sowińska.

Łódzki oddział NFZ musi ogłosić drugi konkurs na przejęcie świadczeń realizowanych dotychczas przez PCMD, ponieważ na pierwszy nie wpłynęła żadna oferta.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

9


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Nigdy więcej ~Nigdy więcej (Gość)12.12.2022 23:11

Precz z komuną !!! Emeryci zostawcie miejsce dla młodych, z językami, pomysłami. Dosyć tego zawracania historii i rzeczywistości. Komuna ciągle wywraca Polskę w czasy PRL-u, niszczy wolne rynki, likwiduje konkurencyjność, knebluje wolność. Mało wam Rosja pokazała? Dokąd zmierzacie? Precz z komuną!!!

23


wyborca ~wyborca (Gość)09.12.2022 20:05

Najgorsze jest to, że my w Polsce nie mamy od 30 lat żadnej prawdziwej opozycji bo kto by nie doszedł do władzy to kierunek pozostaje ten sam czyli wyprzedaż i likwidacja tego co stworzyły poprzednie pokolenia i zadłużają Polaków na astronomiczne pieniądze. Od 30 lat nie mieliśmy żadnego budżetu bez deficytu bez względu czy była koniunktura gospodarcza czy był kryzys. Wszyscy do wymiany !!! Przestańmy głosować na tych samych bo z nimi nic się nie zmieni.

114


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)12.12.2022 03:09

W Polsce brakuje partii, której celem nie byłoby nachapanie się przy korycie,lecz dbanie tylko o dobro całego narodu polskiego i jego reprezentowanie na arenie międzynarodowej.

13


emeryt ~emeryt (Gość)12.12.2022 21:53

PAMIĘTAJMY. 41 lat temu, w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r., wprowadzono stan wojenny. Władzę w Polsce przejęła junta wojskowa pod przywództwem gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Celem reżimu komunistycznego było zniszczenie wielomilionowego ruchu „Solidarności”. Wojskowy zamach stanu kosztował życie co najmniej kilkudziesięciu Polaków.

31


Pan Krzysztof ~Pan Krzysztof (Gość)12.12.2022 10:18

Dobra dobra! Mieliście swoje pięć minut i było jeszcze gorzej. Komuchy nigdy dobrze dla Polski nie chcieli, zabierzecie TVP a dacie TVN, bo to wasza telewizja propagandowa. Ośmieszacie Polskę na całym świecie, dla kasy to byście Niemcom nogi całowali. Koryto się oddala to wielkie manifestacje robicie.

44


politolog ~politolog (Gość)10.12.2022 22:18

Tak, nowa lewica to następcy po PZPR. A Pan Włodzimierz Czarzasty według Wikipedii to członek PZPR w latach 1983 - 1990. Proszę zatem nie mydlić oczu Polakom. Lewica nigdy nie powinna rządzić w Polsce i zasiadać w Polskim parlamencie czy w Europarlamencie.

115


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)12.12.2022 03:09

W Polsce brakuje partii, której celem nie byłoby nachapanie się przy korycie,lecz dbanie tylko o dobro całego narodu polskiego i jego reprezentowanie na arenie międzynarodowej.

11


politolog ~politolog (Gość)09.12.2022 22:25

Pamiętamy czasy PZPR, czasy stanu wojennego i jego ofiary, morderstwa księży w tym księdza Jerzego Popiełuszki. A także czasy zniewolenia Polaków po 1945 roku.

1510


unrug ~unrug (Gość)09.12.2022 23:04

No nie radny Cecotka 4 lata popierania podwyżek i wszystkiego co wymyśliła koalicja rzadzaca w miescie a tutaj nagle opozycja . Cyrk na kółkach.

152


... ~... (Gość)11.12.2022 07:28

A gdzie Pan Ostrowski?

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat