Advertisement

Kto będzie patronem Akademii Piotrkowskiej?

Strefa FM Wtorek, 23 maja 202380
Antoni Macierewicz zdradził jak będzie się nazywać Akademia Piotrkowska. Patronem nowo powstającej uczelni będzie najprawdopodobniej były premier Jan Olszewski. Taka deklaracja padła podczas poniedziałkowej konferencji w biurze PiS w Rynku Trybunalskim.
fot. pakwi fot. pakwi

Marszałek senior powiedział dziennikarzom obecnym na konferencji, że nazwisko Jana Olszewskiego jako patrona uczelni figuruje w projekcie statutu Akademii Piotrkowskiej.

Jest propozycja ministra Przemysława Czarnka, ale także moja i naukowców piotrkowskich, by ta akademia nosiła nazwę Akademia Piotrkowska imienia Jana Olszewskiego. I tak będzie - mówił Antoni Macierewicz.

Podczas konferencji zaprezentowano także o nowe założenia programowe Prawa i Sprawiedliwości, czyli rewaloryzacja 500 plus do 800 plus, darmowe leki dla seniorów i dzieci do 18. roku życia oraz darmowe przejazdy autostradami dla samochodów osobowych.

Ważne jest wsparcie dla rodzin. Kwestia 500 plus, tak często była krytykowana przez działaczy opozycyjnych, nie zyskując akceptacji i poparcia, a dziś niektórzy chcieliby się pod tymi tezami podpisać. Przedstawiamy program wiarygodny, realny, którzy służy Polsce i Polakom - mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

24


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (80)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

!!! ~!!! (Gość)23.05.2023 10:05

Obawiałem się, że tak będzie. I już jednoznacznie będzie kojarzona jako pisowska uczelnia. Oni są bezwzględni, nie popuszczą w żadnym temacie.

255


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.05.2023 09:39

Nie mamy pisarzy, poetów, naukowców, filozofów, ludzi zasłużonych dla ogółu?
Historia pokazała, że politycy dziś są uznawani, a za jakiś czas opluwani. Czy nie może zostać patronem w dalszym ciągu J. Kochanowski? Na siłę pcha się polityków wszędzie, tak jakby tylko oni określali naród Polski. Są różne inne dziedziny naszego życia, które kochamy, a nie brudną politykę.

294


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.05.2023 09:34

Niech ktoś zatrzyma to szaleństwo. Przecież Olszewski nie miał nic wspólnego z Piotrkowem. Nie był naukowcem, a charakter uczelni jest zupełnie inny niż wykształcenie tego pana. To czysta polityka, z sama postać Olszewskiego jest różnie oceniana. Uczelnie powinny się od polityki trzymać jak najdalej.

305


grr ~grr (Gość)23.05.2023 09:33

zamknijcie tą szkołę, to nie ma sensu...zamiast zastanowić się na ściągnięciem ludzi do kierunków, które są potrzebne na rynku, oni debatują nad patronem.... weźcie przykład z uniwersytetu Częstochowskiego!!!

234


GoodMorning ~GoodMorning (Gość)23.05.2023 09:32

Amen.

94


Jego Ekscelencja ~Jego Ekscelencja (Gość)23.05.2023 09:19

A nie Kaczyński Lech, bądź Jarosław?

157


goœć_mmm ~goœć_mmm (Gość)23.05.2023 09:16

co wspólnego miał Jan Olszewski z Piotrkowem Trybunalskim? Nic. Moim zdaniem lepiej by uczelnia była po prostu Akademią Piotrkowską.

345


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat