Książka na weekend – powieści pełne emocji

Sobota, 13 maja 20230
Trzy propozycje, a każda z nich pełna mocnych wrażeń i emocji. Tak w skrócie można opisać proponowane dziś tytuły. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się nowa książka Ruth Ware, która znów przygotowała dla czytelników ciekawą historię kryminalną. Zapraszamy do lektury.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to historia, w której nic nie jest tym, czym się wydaje. To nowa powieść Maxa Czornyja zatytułowana „Niebezpieczna propozycja”, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. To książka tylko dla dorosłych, jak czytamy na okładce.

 

fot. K. Żołądek

 

Max Czornyj dał się już poznać starszym czytelnikom choćby serią kryminalną z komisarzem Erykiem Deryło w roli głównej, ale stworzył też postać młodego Eryczka, a jego przygody zostały opisane w formie książki dla dzieci. Tym razem już ewidentnie nowa powieść „Niebezpieczna propozycja” została skierowana do dorosłych czytelników. Możecie jej szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to coś dla fanów bestsellerów. Bowiem proponowana dziś książka sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 6,5 miliona egzemplarzy. Teraz przyszła pora na Polskę, gdzie nakładem wydawnictwa Czwarta Strona ukazała się powieść Ruth Ware zatytułowana „Ta dziewczyna”. Bo o niej mowa. Na polski przełożyła ją Anna Tomczyk, a jest to powieść, w której autorka przeszła samą siebie w tworzeniu trzymającej w napięciu akcji. Powieść jest błyskotliwa, jak jej bohaterka – April Clarke-Cliveden. Tytułowa „ta dziewczyna”.

 

Ruth Ware nie trzeba już przedstawiać polskim fanom zagranicznego kryminału. Autorka potrafi przekazać mroczną atmosferę poszczególnych scen, ociekający złem charakter czarnych postaci i świetnie potrafi też oddać emocje swoich bohaterów. Tego możecie się spodziewać także w chwili, gdy sięgniecie po jej najnowszą powieść „Ta dziewczyna”. Szukajcie jej w księgarniach od 17go maja, bo wtedy odbędzie się jej polska premiera.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Trzecia propozycja to książka doktora Gregory’ego Scotta Browna zatytułowana „Twój umysł to potęga”. Poznamy w niej pięć praktyk, które pomogą w przezwyciężeniu lęku i depresji. A narzędziem będzie nasza głowa, bowiem umysły posiadają potężną siłę, z której możemy czerpać w najtrudniejszych momentach. Tego, jak to zrobić, autor nauczy na kartach książki.

 


Życzymy miłej lektury.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat