Advertisement

Książka na weekend – co gdyby pandemia nigdy nie ustała?

ePiotrkow Sobota, 21 stycznia 20230
Tym razem prezentujemy zestaw trzech książek trzymających w napięciu. Pierwsza z propozycji to coś z gatunku political-fiction z elementami kryminału. Bo czy zastanawialiście się, jak przebiegałoby śledztwo, gdyby nadal trwała pandemia? A do tego rządy zamieniałyby się w mordercze reżimy? Druga z propozycji to fascynujący i wciągający thriller psychologiczny. A do tego zestawu dorzucamy jeszcze powieść obyczajową.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Na początek polecamy powieść sensacyjną Adama Ostaszewskiego „Wirus”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. To książka dla miłośników political fiction, bo mowa o pandemii, która na kartach książki nie odpuszcza, co na całym świecie doprowadza do drastycznej zmiany w układzie sił politycznych i powstawania brutalnych reżimów. A w takich realiach będziemy się poruszać z bohaterem książki, Andrzejem Raneckim, zdegradowanym oficerem Europejskiej Służby Bezpieczeństwa.

 

fot. K. Żołądek

 

Adam Ostaszewski jest radcą prawnym, który mieszka i pracuje w Koszalinie. Uwielbia książki i opowiadania z gatunku szeroko pojętej fantastyki. W roku 2001 zadebiutował zbiorem opowiadań „Odbicie”, a dwa opowiadania wyróżniono na międzynarodowych konkursach literackich. Teraz w ręce czytelników trafia książka, a jest nią „Wirus”. Znajdziecie ją w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to thriller psychologiczny „Mój kochany mąż” autorstwa Kinberly Belle. Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. Na kartach powieści dowiemy się tego, czego bohaterce nie mówi mąż… Brzmi intrygująco? Wspomniane małżeństwo to Jade i Cam Lasky. Mają dwójkę dzieci i prosperujący biznes w branży restauratorskiej. Jednak autorka wywróci ich świat do góry nogami, a Jade zastanie w domu zamaskowanego napastnika. Gdy Cam walczy, by zebrać pieniądze na okup, Jade zastanawia się, jakie sekrety skrywa jeszcze przed nią mąż...

 

Kimberly Belle dała się już poznać polskim czytelnikom. W kraju nad Wisłą ukazały się już jej dwie powieści - „Idealna żona” i „Idealne małżeństwo”, zresztą polecane w audycji „Książka na weekend”. Teraz polecam, by sięgnąć po thriller „Mój kochany mąż”. Znajdziecie ją w księgarniach.

 

Posłuchaj o tej pozycji w audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja książki na wolny wieczór to „Księga snów”, której autorem jest Marcin Ksel. To pierwszy tom opowieści, której kluczem jest odnalezienie drogi do samego siebie… Brzmi intrygująco? To dodajmy, że w tej drodze będzie się liczył viganizm i super-chrześcijaństwo. Ta książka z pewnością dla każdego będzie czymś innym, jednak autor subtelnie sprawia, że każdy znajdzie tu słowa kierowane prosto do niego. Żeby przekonać się o szczegółach, wystarczy sięgnąć po tę pozycję. Znajdziecie ją w księgarniach.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat