Książka na weekend – brawurowy kryminalny debiut

Sobota, 17 czerwca 20230
Na jeden z ostatnich weekendów przed wakacjami proponujemy wyjątkowy debiut kryminalny, dzięki któremu będziemy mogli rozwiązać zagadkę z czasów PRL. W taką podróż w czasie zabierze nas jeden z autorów. A wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie także powieści, których akcja pozwoli nam przenieść się do Szwecji i do USA.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z naszych propozycji pozwoli nam się przenieść na szwedzką prowincję, bo właśnie w takiej scenerii rozgrywa się akcja proponowanej dziś powieści. To książka „Jedziemy z matką na północ” autorstwa Karin Smirnoff, która w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego w przekładzie Agaty Teperek. Na kartach powieści poznamy nie tylko mniej znane szwedzkie zakątki, ale też ich mroczne sekrety.

 

fot. K. Żołądek

 

Książka, o której dziś mowa ukazała się w ramach Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich. Do tej pory ukazało się w niej 19 powieści, a „Jedziemy z matką na północ” autorstwa Karin Smirnoff jest dwudziestą pozycją. Całość w twardej oprawie, a wszystkie części wspomnianej serii znajdziecie w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to wspomniany już literacki debiut, czyli książka zatytułowana „Kozioł” Przemysława Kowalewskiego. Kryminał ukazał się nakładem wydawnictwa Filia. Według wydawcy prawda może nas przerazić. A tej prawdy będziemy się doszukiwać na kartach książki. Przeniesiemy się do wydarzeń z 1957 roku. Wtedy do szczecińskich szpitali zaczną się zgłaszać pacjenci cierpiący na nieznaną do tej pory chorobę. I to będzie niezła zagadka dla specjalnego zespołu powołanego w Komendzie Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej...

 

Przemysław Kowalewski jest urodzonym w Szczecinie dziennikarzem, wykładowcą i pasjonatem historii swojego rodzinnego miasta. Książka „Kozioł” jest jego debiutem literackim, a powieści możecie już szukać w księgarniach. Rzecz jasna na półce z nowościami.

 

Posłuchaj o tej powieści:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „The Candidates. Panna Richwood”, której autorem jest Marcel Moss. To powieść kierowana do młodzieży, jak większość autorstwa Mossa. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Na kartach powieści przekonamy się, że w świecie wielkich pieniędzy i pokus prawdziwa miłość to skarb. A w ten świat wielkich pieniędzy przenie nas główna bohaterka. Jasmin Stokes dowiaduje się w dniu swoich osiemnastych urodzin, że jako niemowlę została adoptowana, a jej jedynym żyjącym krewnym jest tajemniczy miliarder Bernard Richwood. I choć niechętnie, to za namową bliskich dziewczyna decyduje się na wyjazd do Kalifornii, gdzie poznaje stryja i wprowadza się do jego luksusowej i pilnie strzeżonej rezydencji. Czy jednak stryj przekaże cały swój majątek w ręce Jasmine? Czy może będzie miał nieoczekiwane warunki dotyczące odziedziczenia spadku? Odpowiedzi znajdziecie na kartach powieści.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat