Kolejny pożar w gminie Sulejów

Niedziela, 21 kwietnia 20241
Do pożaru pustostanu doszło w sobotę w Poniatowie. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

Ładuję galerię...

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali rozwinięty pożar w budynku konstrukcji murowanej. Jak relacjonują strażacy z Przygłowa, w środku paliło się wyposażenie w tym m.in. meble, łóżko, różnego rodzaju tekstylia oraz część drewnianej konstrukcji sufitu.

W pierwszej fazie działań strażacy skupili się na przeszukaniu budynku pod kątem występowania osób poszkodowanych. Równocześnie z działaniami gaśniczymi ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukiwali kolejne pomieszczenia. Na szczęście nikogo nie odnaleziono – informuje Bartłomiej Kolasiński z KSRG OSP Przygłów. - Następnie trwało dogaszanie budynku, wynoszenie spalonego wyposażenia na zewnątrz oraz przewietrzanie pomieszczeń. Ostatnim zadaniem strażaków było sprawdzenie budynku kamerą termowizyjną oraz dogaszanie zarzewi ognia - dodaje Bartłomiej Kolasiński.


Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny. Brało udział łącznie pięć zastępów straży pożarnej. Po dwa z JRG Piotrków Trybunalski i OSP Przygłów oraz jeden z OSP Uszczyn. Łącznie na miejscu pracowało 25 strażaków OSP i PSP.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiernacki muminek ~Wiernacki muminek (Gość)22.04.2024 21:19

Cofnięcie koncesję na alkohol sklepowi na wprost

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat