Advertisement

Kochasz? To zaczipuj

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 02 lipca 2022122610
Ma wielkość ziarenka ryżu i zakodowany w sobie 15 cyfrowy unikalny kod, dzięki któremu zgubiony zwierzak może szybko trafić do swojego właściciela. Mowa o czipie. W Piotrkowie każdy mieszkaniec może bezpłatnie wszczepić go swojemu wiernemu towarzyszowi.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Właściciele psów, którzy zamieszkują na terenie Piotrkowa, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania swoich czworonożnych pupili. Elektroniczna identyfikacja i rejestracja psa polega na wszczepieniu mikroczipa i wprowadzenia danych właściciela oznakowanego zwierzęcia do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.

Psy mają różny charakter i temperament. Wiele z nich zwłaszcza w młodości ma tendencję do uciekania. Niektóre są bardzo strachliwe i potrafią, na przykład podczas burzy, zerwać się ze smyczy. Szanse odnalezienia uciekiniera znacznie zwiększają się, jeśli został on wcześniej zaczipowany – informują miejscy urzędnicy.

Warunki skorzystania z bezpłatnego oznakowania psa:
- wypełnienie w dwóch egzemplarzach przez właściciela/inny podmiot/ formularza rejestracyjnego stanowiącego równocześnie wniosek o wykonanie oznakowania psa (formularze dostępne są w w/w gabinecie weterynaryjnym),
- okazanie dowodu tożsamości,
- okazanie książeczki zdrowia psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia,
- ukończone przez zwierzę 12 tygodni życia,
- okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Czipy czworonogom można wszczepić w Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Polnej 72. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 501 707 442 oraz 601 294 229.


Zainteresował temat?

1

6


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)02.07.2022 20:55

Zaczęli od zwierzaków czipy kolczyki dla krów i tuczników to samo Niemcy robili w czasie okupacji kolczykowali zwierzaki i znaczyli ludzi wypalając numery a dziś to samo robią czy tak ma wyglądać wolność?
Niemcy jedynie przegrali wojnę ale nigdy nie porzucili planów wielkiej Rzeszy i to realizują przewodząc UE .
Ludzie muszą sie obudzić w końcu i ja proponuję czipować wszystkich urzędników bo najwięcej szkodzą

31


oswajanie ~oswajanie (Gość)02.07.2022 15:50

Kiedy ludzi-przymusowo.

61


czop ~czop (Gość)02.07.2022 22:27

Niejaki Andrzejmastalerz, na tym forum z własnej woli chce się zaczopować, a inni dają mu minusy. Zupełnie nie rozumiem tych minusów, skoro chce się zaczopowować to niech się czopuje, jego sprawa.

20


ku ~ku (Gość)02.07.2022 19:17

Nie ma nic bezpłatnego, to kolejna głupota z naszych podatków.

41


Andrzejmasztalerz ~Andrzejmasztalerz (Gość)02.07.2022 11:38

Sam bym się zaczipował ! Super sprawa.

16


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat