Advertisement

Jubileusz Młodzieżowej Orkiestry Dętej

Region Poniedziałek, 20 listopada 20235
Dźwięk trąbek, klarnetów, saksofonów i bębnów zabrzmiał w sobotni (18.11.2023) wieczór w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy. Swój Jubileusz 20-lecia działalności świętowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Grabica. Słowa piosenki „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” oddają to, co działo się podczas uroczystości. B

Ładuję galerię...

Jubileuszowa gala rozpoczęła się słowami powitania kapelmistrza Michała Domagały, który z ogromnym zaangażowaniem poprowadził całą ceremonię. Była to opowieść o 20 latach pasji, oddania i miłości do muzyki. Następnie członkinie zespołu przypomniały zebranym moment powstania orkiestry i historię jej działalności.

 

Podczas uroczystości, nie zabrakło także podziękowań dla pomysłodawczyń powstania orkiestry Edwardzie Wójcik - ówczesnej wójt gminy oraz Bożenie Palus - dyrektor byłego Gimnazjum w Szydłowie, a także byłych dyrygentów - Ireneusza Gralińskiego i Piotra Kopańskiego, którzy nadawali orkiestrze duszę i kształtowali jej brzmienie.

 

Wójt gminy Grabica Krzysztof Kuliński złożył z kolei podziękowania dla wszystkich muzyków orkiestry, za aktywną działalność artystyczną, zaangażowanie i uczestnictwo w życiu kulturalnym i społecznym gminy. Podkreślił, że obecność orkiestry na wielu wydarzeniach podnosi ich rangę i jest doceniana przez mieszkańców. Jak przystało na jubileusz, muzycy pod batutą obecnego kapelmistrza Michała Domagały zaprezentowali swój kunszt muzyczny. W czasie koncertu można było usłyszeć interpretacje znanych przebojów.

Przez 20 lat zmieniali się dyrygenci, skład orkiestry, repertuar, a nawet stroje. Jedno pozostało niezmienne – umiłowanie muzyki i radość wspólnego muzykowania. Granie w orkiestrze to nie tylko szlifowanie swojego warsztatu i udział w wydarzeniach kulturalnych, to także wspólne spędzanie czasu, nowe przyjaźnie i znajomości. Jubileusz 20-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Grabica to nie tylko święto muzyki, ale także hołd dla pasji, oddania i miłości do kultury. To wyjątkowy moment, który na zawsze pozostanie w sercach uczestników tej niezapomnianej uroczystości - mówią organizatorzy wydarzenia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ludowiec ~Ludowiec (Gość)20.11.2023 19:25

Fikcja.
Mnustwo pożyczonych muzyków...
Fikcja.

22


Odma ~Odma (Gość)20.11.2023 20:07

To jeszcze nic. Dęta na maxa to jest moja teściowa i to cały czas, nawet po wypłacie teścia

10


Szacunek ~Szacunek (Gość)20.11.2023 12:49

Świetnie,że che im się co# robić,a nie grzebać tylko pazurem w smartfonie.

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat