Advertisement

Jest kolejny rekord

ePiotrkow Czwartek, 03 listopada 20227
Blisko 32 tysiące złotych zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania nagrobków z piotrkowskich nekropolii. Nigdy dotąd nie udało się zebrać tak wysokiej kwoty.
Fot. pakwi Fot. pakwi

Tegoroczna kwesta organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego trwała od 30 października do 2 listopada. Jak co roku datki zbierane były przed bramami wszystkich piotrkowskich cmentarzy.

 

Jak poinformował nas Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, w tym roku zebrano blisko 32 tysiące złotych. To rekord kwesty. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę. Słowa wdzięczności kieruję zarówno do kwestujących, jak i do darczyńców. W tym roku obawiałem się o wynik tej zbiórki ze względu na panującą inflację. Wynik zbiórki jednak bardzo cieszy - mówi Waldemar Domarańczyk, informując, że pieniądze trafią teraz do banku, gdzie jeszcze raz zostaną przeliczone. 

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na remonty i konserwację zabytkowych grobów na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w Piotrkowie.

 

Osoby, które nie miały okazji wrzucić datków do puszek - a chciałyby wesprzeć tegoroczną kwestę - mogą zrobić to także poprzez przelew na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego: Bank PKO BP S.A. 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 z dopiskiem „XXXV KWESTA – 2022”.

 


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)04.11.2022 08:24

Jakby porównać zebraną kwote do darowizn na kampanie prezydencką to jest to chyba jakiś żart- pamięta ktoś ile wynosiły darowizny dla poszczególnych komitetów ??

50


Rady ~Rady (Gość)03.11.2022 13:23

Super! Kraków też się chwalił rekordową zbiórką - zebrali dwa razy więcej niż w PT, ale trzeba pamiętać, że Kraków jest ponad dziesięciokrotnie większym miastem!

41


To tyle ~To tyle (Gość)04.11.2022 15:52

Kto chce niech daje. Ja nie daję, bo nie uważam, za stosowne utrzymywać nagrobki obcych mi osób. Są rodziny, niech dbają.

02


Co on...? ~Co on...? (Gość)03.11.2022 21:41

Nie rozumie co to jest inflacja? Co z tego, że więcej zebrali, jak mniej za to wyremontują, bo siła nabywcza pieniądza spadła.

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat