Jeśli twoje dziecko mruży lub trze oczy...

Czwartek, 03 października 20135
Jeśli twoje dziecko mruży lub trze oczy, zezuje, łzawi, przybliża lub oddala przedmioty podczas ich oglądania, źle ocenia odległości, ma trudności z utrzymaniem równowagi lub narzeka na ból oczu, natychmiast należy udać się do specjalisty. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym szybciej można dziecku pomóc.

Właśnie z tego powodu samorząd województwa łódzkiego oraz Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie organizują “Bezpłatne profilaktyczne badania wzroku dla dzieci w celu wykrycia wad refrakcji zeza i niedowidzenia”. Akcja dotyczy dzieci w wieku 4 - 5 lat (rok urodzenia 2008 i 2009) niebędących pod stałą opieką okulistyczną, które nie uczestniczyły w przedmiotowym programie w 2012 r.

- Akcja ponownie rusza w październiku. W tym miesiącu w każdy piątek od godziny 9.00 do 11.00 rodzice lub opiekunowie dziecka będą mogli przyjść z maluchem do Poradni Okulistycznej przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim i wziąć udział w naszej akcji. Badanie jest całkowicie bezpłatne - mówi Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

Dlaczego badanie jest tak ważne i warto z niego skorzystać? - Badanie zapobiega wytworzeniu trwałego niedowidzenia i upośledzenia na całe życie. Jeśli wykryjemy wadę u dziecka i odpowiednio wcześnie zaczniemy ją leczyć, wtedy mamy szansę zapobieżenia tej sytuacji i zapewnienia (już jako dorosłemu człowiekowi) możliwości wykonywania różnych zawodów przy pełnowartościowej funkcji wzroku - mówi dr n. med. Małgorzata Stawska, ordynator Oddziału Okulistycznego w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie. Dziecko, które po badaniu profilaktycznym wymaga dalszego leczenia, będzie miało zapewnioną wysokospecjalistyczną opiekę okulistyczną.

- W naszym szpitalu posiadamy dwie specjalistyczne poradnie okulistyczne dla dzieci. Zajmujemy się noworodkami, wcześniakami, niemowlakami i nieco starszymi dziećmi (do 18 roku życia). Dlatego po badaniu profilaktycznym możemy zapewnić dziecku dobór odpowiedniej korekcji okularowej, ćwiczenia oczu oraz w przypadku wystąpienia zeza, leczenie chirurgiczne. Następnie ścisłe kontrole po leczeniu, ponieważ realizujemy ciągłość opieki nad pacjentem - dodaje ordynator Małgorzata Stawska.

Badania w całości finansowane są przez samorząd województwa łódzkiego.


Zainteresował temat?

1

1


Zobacz również

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Drugi po prezesie ~Drugi po prezesie (Gość)03.10.2013 15:27

"Zanzi" napisał(a):
To szybko udaj się do specjalisty ;))


A nie słyszałaś powiedzenia: "Chcesz długo żyć, to unikaj lekarzy"?

00


Zanzi ~Zanzi (Gość)03.10.2013 13:17

"Drugi-po-prezesie" napisał(a):
aż mi oko łzą zaszło.

To szybko udaj się do specjalisty ;))

00


zmutowany chomik ~zmutowany chomik (Gość)03.10.2013 12:23

ci którzy pracują i oddają dziecko do przedszkola nie mają szans , godziny rewelacja

00


broda ~broda (Gość)03.10.2013 12:22

Cytuję:
...natychmiast należy udać się do specjalisty.


Pod warunkiem że nie będziemy czekać na wizytę u specjalisty z pół roku (jak dobrze pójdzie).

00


Drugi po prezesie ~Drugi po prezesie (Gość)03.10.2013 12:08

Znowu "bezpłatne", jak to przeczytałem, to aż mi oko łzą zaszło.

Cytuję:
Badania w całości finansowane są przez samorząd województwa łódzkiego

Czyli nie są bezpłatne, bo płaci się z naszych podatków.

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat